Siyaset ve dini içerikli konular, mesajlar tamamen yasaklanırsa nasıl olur?

Yasaklanmalı mı?

• Evet.

Oy: 70 44,3%
  • Hayır.

Oy: 56 35,4%
  • Sadece siyaset yasaklansın/kısıtlansın.

Oy: 11 7,0%
  • Sadece din yasaklansın/kısıtlansın.

Oy: 21 13,3%

• Oy verenlerin toplamı
    158
  • Anket kapandı .
Beyinsizlerin tartıştığı, kalanların uzaktan seyrettiği konular oluyor genelde. Ben uzaktan izliyorum çok zevkli, özellikle son oruç konusunda sizin yorumunuz beni bir hayli güldürdü.

Beyinsizlerin tartıştığı, kalanların uzaktan seyrettiği konular oluyor genelde. Ben uzaktan izliyorum çok zevkli, özellikle son oruç konusunda sizin yorumunuz beni bir hayli güldürdü.

Ben gidip kimsenin inancına bir şey demiyorum. Mesela adam gelip saygısızca laf ediyor bir şey diyorum ve 2. haçlı savaşları başlıyor.

Bıktım. Sadece bunu söylüyorum. Herhangi bir konu açılınca (konu dışı bölümünde) konu sonu Haçlı savaşlarına dönmüş olarak bitiyor.
Her şey siyaset ve dine dönüyor. Şu tarz konu ve mesajlar tamamıyla yasaklansa nasıl olur?
Bunlar için ayrı konular açılabilir. Dini tartışmalar ve siyaset orada yapılabilir. Oruç konusundan bahsediyorsunuz sanırım.

Bazıları oruç konusunda işine geldiği gibi davranması bana karakterlerini gösterdi.

Ben gidip kimsenin inancına bir şey demiyorum. Mesela adam gelip saygısızca laf ediyor bir şey diyorum ve 2. haçlı savaşları başlıyor.

Haklısınız hocam.

Bakın doğru söylüyorsunuz ama artık can sıkmaya başladı. Her konu eninde sonunda din/siyaset oluyor.
Bu gibi tartışma konularında yasakçı zihniyet takınarak, bu bağlamda ortaya çıkan sorunları mutlak biçim etik yollarla çözemezsiniz.

Can sıksa da sorun çıkarsa da forum kavramına uymuyor. Her kavramı istediğimiz standartlara çekmeye çalışırsak asıl esprisinden saptırmış oluruz; bu yüzden de bir anlamı kalmaz.

Yapılabilecek bir şey yok.

Bu dediğin ne anlama geliyor? Fikrimi değiştir ulan mı? O zaman değiştireyim, en iyi konu dışı konusu:

Bu gibi tartışma konularında yasakçı zihniyet takınarak, bu bağlamda ortaya çıkan sorunları mutlak biçim etik yollarla çözemezsiniz.

Can sıksa da sorun çıkarsa da forum kavramına uymuyor. Her kavramı istediğimiz standartlara çekmeye çalışırsak asıl esprisinden saptırmış oluruz; bu yüzden de bir anlamı kalmaz.

Yapılabilecek bir şey yok.

Evet orada haklısınız gibi yasak değil de konu dışı yapılan siyaset/din yasaklansa daha iyi olur gibi.

Geri
Yukarı