Siyasi parti (Fırka) kurmayı hedefliyorum

Ben de böyle düşünüyorum. Belki de basit bir ergen düşüncesidir. Bilemiyorum.
12 yaşında ergenliğe mi giriliyormuş? :)

Yaşının küçüklüğünden dolayı milliyetçi duygulara kapılmışsın. ABD, Avrupa ya da Asya gibi yerlerde olsan bir şey demezdim ama bu ülkede öyle şeyler olmaz.

Atatürk, "Türk milleti zekidir." derken, muhtemelen şaka yapıyordu.
Ne zaman ki bu söz şaka değil de, gerçek olur, o zaman bizden bir şey olur.

Kusura bakma ama öyle. Senin şuan yapabileceğin en iyi şey okuyabildiğin kadar kitap okumak. Kitaplar senin fikirlerini geliştirecek.
Arkadaş şu an sadece büyümeyi beklemeli. 12 yaşındaki bir beyne bu tür bir yük gereksiz olur. Çünkü ne kadar uğraşırsa uğraşsın, o fikirlerin derinliğini kavrayamayacak.

Benim ona tavsiyem, çocukluğunu yaşaması.

Bu ülkede arkana bir kitleyi toplamak istiyorsan kesinlikle bir şeye ya da birşeylere düşmanlık besleyeceksin. Asla tarafsız olmaman gerekir. Tarafsız olsan bile mutlaka seni birşeylerden yana olmakla suçlayıp sana düşman kazandıracaklar. Mesela chp gelirse tüm camileri yıkacak gibi şeyler bunun ürünüdür.

12 yaşında ergenliğe mi giriliyormuş? :)

Yaşının küçüklüğünden dolayı milliyetçi duygulara kapılmışsın. ABD, Avrupa ya da Asya gibi yerlerde olsan bir şey demezdim ama bu ülkede öyle şeyler olmaz.

Atatürk, "Türk milleti zekidir." derken, muhtemelen şaka yapıyordu.
Ne zaman ki bu söz şaka değil de, gerçek olur, o zaman bizden bir şey olur.
Arkadaş şu an sadece büyümeyi beklemeli. 12 yaşındaki bir beyne bu tür bir yük gereksiz olur. Çünkü ne kadar uğraşırsa uğraşsın, o fikirlerin derinliğini kavrayamayacak.

Benim ona tavsiyem, çocukluğunu yaşaması.
Yaklaşık bir ay önce İlber Ortaylı ve Erol Şadi Erdinç'in "İttihat ve Terakki" kitabını okudum. Düşüncelerim bu kitaptan sonra şekillendi. Belki de haklısınız hocam "çocukluğumu yaşamalıyım". Fakat bu düşüncedeki kişiler boş verip keyfine baksa bu ülke battıkça batmayacak mı? Yanlış anlamayın, bunları karşı çıkmak için değil, bilmediğim için soruyorum. Yaşım da 12 olduğundan tartışmaktan çok büyüklerimden ve bilgili kişilerden tavsiye alıyorum.

Manipülasyon, anahtar kelime senin için bu olmalı yani insanları yönlendirmeyi, onları okumayı öğrenmelisin. Hitabetini diksiyonunu geliştir ve mümkün olduğunca topluma konuşma yap, atılgan ol. Kendini geliştirmek için siyaset tarihi oku. Herkesin fikrini al ve kendi fikirlerini şekillendir. Kendi kendine yaz, hedefine bağımlı kal ve rasyonel hareket et. Ciddi bir mizacın olsun ama bunu yaparken karakterinden ödün verme.

Yaşım henüz 12 hocam. Yeterli donanımım yok, okulunu okumadım. Hedefliyorum ve bunun için çalışacağım.

Beynin hemen yikanmasin boyle dostum inan yazdiklarinin katiyla su iktidar bile dusunuyor her şey olmuyor bazen dediğin seylere yatirim yapmak kolay değil mesela iletisim ozgurlugunden kastin herkesin kisi hakkinda her türlü dusuncesini soylemesi mi? Bunu yapman için yasalarin bazilarini kaldirman gerekiyor. Adalet sistemine gelirsen, belli yasalar var ve evet degismeleri gerekiyor reform yapmamiz lazim ama bunlardan en onemlisi insan yetistirmek gerek. Gunumuzun en buyuk problemi insanlardir katilden tut hirsiza kotu insanlar. Eğitim her şeyin yapi tasidir duzgun egitim verilen ulkede yanlış insan cikmasi zordur ilk egitim gelecek nesli yapilandirmak ve ona gore reform yapip harekete gecmek. Istediginiz nesli yapamadiginiz taktirde eski nesil buna karsi cikacaktir (desteklemiyorum)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı