Siz de maskeye takmaya bağımlı oldunuz mu?

Bu durum anksiyete ve obsesif kompülsif bozukluklara yol açabilir. Bu nedenle siz siz olun bağımlı olmamaya çalışın. Maske yalnızca temiz hissettirir ancak ardında uzaklaşma ve kaygı getirir. Sorunları kaçarak ya da gizleyerek aşamazsınız. Ya çözüm için çabalamalı ya da barışmalısınız. Dünya pis bir yer değil. Eğer öyle olsaydı milyonlarca yıldır insanların hayatta kalarak bugünlere gelebildiğini göremezdik ve İlk Çağ'larda insanlar bakterilerle dolu çiğ et yiyordu da yaşayabildiler.

Yine de benim gibi yeni doğmuş gibi cildi olan bir insan bile maske takmak istiyorsa büyük bir sorun vardır. Maskeden uzaklaşınca korkulu hissediyorum.

Karbondioksit solumaktan gına geldi. Yolda yürürken çevremde kimse yoksa çıkarıyorum. Maske kullanımının sağlıksız olduğu görüşündeyim.

Bağımlı olmayı bırak, maske takmıyorum. Bir Allah'ın kulu da niye takmıyorsun demiyor, diyemez de... Çünkü astım hastasıyım.

Bağımlı olmayı bırak, maske takmıyorum. Bir Allah'ın kulu da niye takmıyorsun demiyor, diyemez de... Çünkü astım hastasıyım.

Benim yanımda takmasaydınız gerçekten olay çıkarabilirdim. Maske sizi değil çevrenizi koruyor neticede. Virüs varken maske takmak insani bir görev olduğu görüşündeyim.

Benim yanımda takmasaydınız gerçekten olay çıkarabilirdim. Maske sizi değil çevrenizi koruyor neticede. Virüs varken maske takmak insani bir görev olduğu görüşündeyim.
Beni korumayan bir şeyi ben neden takayım? İnsan, sağlığı konusunda bencil olmalıdır. Başkasının sağlığından bana ne? Başkasının sağlığını düşüneceğim diye ben karbondioksit soluyup, bağışıklığımı bozamam!

Beni korumayan bir şeyi ben neden takayım? İnsan, sağlığı konusunda bencil olmalıdır. Başkasının sağlığından bana ne? Başkasının sağlığını düşüneceğim diye ben karbondioksit soluyup, bağışıklığımı bozamam!

Ancak ben maske takarak sizin sağlınızı koruyorum. Bence sizde buna karşılık olarak maske takıp benim sağlığımı korumalısınız.

Geri
Yukarı