Sizce 2Pac'ı kim öldürdü?

2Pac Her ne kadar tarafsız da olsa (Sürekli beyaz bandana taşıması) doğu tarafında ki stüdyolarla olan yakınlığı herkes tarafından bilinen bir gerçek, ona suikast girişiminde bulunan kişiler de büyük ihtimal batı yakasının stüdyolarında şarkılar çıkaran Crips seti mensubu kişiler olabilir.

Bak bu olabilir Suge gerçekten çok şüpheli ki büyük ihtimal yapan onun adamlarıydı, B.I.G'nın yapacağını bende sanmıyorum evet araları bozulmuş olabilirdi fakat bu kadar ileri seviyeye taşımazdı bence
Suge'nin ztn 2pac'a 3-4 milyon borcu vardı.2pac şirketten de ayrılmak istiyordu.Ayrıca yan yana otururuyorlar ne hikmetse Suge'ye hiçbir şey olmuyor.O yüzden bana kalırsa en büyük şüpheli Suge'dir.Biggie öldürse öldürse 2pac biggie'nin eşi ile yattı haberleri yüzünden vurdurmuştur. Onda da böyle birşeyden emin olsa açık açık vurdururdu.

Müslüm Baba'yla buluştuktan sonra şarkı çıkardılar hocam bildiğiniz gibi.
Türk bir hayran, şarkıda 2Pac'ın Müslüm'den daha fazla söz alması sebebiyle 2Pac'ı öldürdü deniyor.

1656766152756.png

2Pac Her ne kadar tarafsız da olsa (Sürekli beyaz bandana taşıması) doğu tarafında ki stüdyolarla olan yakınlığı herkes tarafından bilinen bir gerçek, ona suikast girişiminde bulunan kişiler de büyük ihtimal batı yakasının stüdyolarında şarkılar çıkaran Crips seti mensubu kişiler olabilir.
Tupac doğudan çok batıya yakındı. Çete konusunda tarafsızdı ancak ne kadar hoşnut olmasa da Suge ve DeathRow sebebiyle bloodz çetesi ile içli dışlıydı, Crips çetesi üyeleri ile birçok kişisel kavgası var ancak ortada öldürülmesini gerektiren bir durum yoktu.

Sözün özü, suikastinde batı yakası veya crips çetesinin direkt olarak bir parmağı yok. Tupac, vurulmadan 3 gün önce Death Row East ile doğuya girdi ve doğulu çete ve şirketlerin zarar etmesine neden oldu. Eğer öldürülmeseydi Tupac New York'u da alacaktı, Biggie arka planda kalacaktı. Doğulu şirketler (Başta Puffy) de buna sessiz kalmadı ve Tupac'ı fazla zaman kaybetmeden öldürttüler. Bu da batıyı ayağa kaldırdı ve Tupac'a tapan çete üyelerinin Biggie'yi öldürmesine neden oldu.

Suge Knight'ın yaptığını düşünüyorum.Eminem killshot'ta Diddy yaptırdı falan demişti de ironi yaptığı belliydi.Biggie'nin de böyle birşey yapacağını sanmıyorum.
Biggie, Tupac'ın ölümünden sonra depresyona girdi, kaza geçirdi ve fibula kemiğini kırdı, son zamanlarında baston kullanmasının nedeni buydu. Biggie Tupac'ı öldürtmezdi ancak Puffy bunu hiç düşünmeden yapar.

Biggie öldürse öldürse 2pac biggie'nin eşi ile yattı haberleri yüzünden vurdurmuştur. Onda da böyle birşeyden emin olsa açık açık vurdururdu.
Bu olay Biggie'yi ne kadar sinirlendirse de Tupac'ı öldürtmek için bir sebep olmazdı. Biggie zaten bütün eş ve sevgililerini gün içinde birçok kadınla yatarak aldatıyordu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı