Sizce asgari ücrete ne kadar zam gelir?

"En kötü" iş yerinde tek işçi 50 bin TL kar mı kazandırıyor? Fransa'da mı yaşıyorsun?
14 yaşındaki birisi ne anlar bu işlerden? Ha sen iş yeri diye bakkal, manav çıkarımı yaptıysan o senin ergen düşüncendir. Biz burada fabrikaları baz alıyoruz ve hayır Fransa'da falan yaşamıyorum. Ancak bu tarz işleri az çok biliyorum, ayrıca tecrübem de mevcut. Senin gibi atıp tutmuyorum, keza köle değiliz. Zira köle olduğunu kimse kabul etmiyor, ancak biliyorlar. Bildikleri halde ses çıkarmıyorlarsa o zaman kölelikten çok kadere boyun eğme olur. Laflarını idrak ederken düzgün cevap vermesini de öğrenmelisin.

14 yaşındaki birisi ne anlar bu işlerden? Ha sen iş yeri diye bakkal, manav çıkarımı yaptıysan o senin ergen düşüncendir. Biz burada fabrikaları baz alıyoruz ve hayır Fransa'da falan yaşamıyorum. Ancak bu tarz işleri az çok biliyorum, ayrıca tecrübem de mevcut. Senin gibi atıp tutmuyorum, keza köle değiliz. Zira köle olduğunu kimse kabul etmiyor, ancak biliyorlar. Bildikleri halde ses çıkarmıyorlarsa o zaman kölelikten çok kadere boyun eğme olur. Laflarını idrak ederken düzgün cevap vermesini de öğrenmelisin.
14 yaşındaki bir çocuk ne anlar ki? Neden bu kadar açıklayıp kendimi yordum bilmiyorum.
İkidir yaşımdan vuruyorsun. Affedersin ama senin gibiler olduğu sürece bu ülkede bir şey tartışılmaz çok açık ve net.
Neden bu kadar açıklayıp kendimi yordum bilmiyorum.
Sanki zorla açıkla dedim sana da böyle bir cümle kuruyorsun.

14 yaşındaki birisi ne anlar bu işlerden? Ha sen iş yeri diye bakkal, manav çıkarımı yaptıysan o senin ergen düşüncendir. Biz burada fabrikaları baz alıyoruz ve hayır Fransa'da falan yaşamıyorum.
Küçük işletmeler sıkıntı yaşayabilir hocam. Zaten pandemi süreciyle beraber e-ticaret olayı daha çok önem kazandı. Şu an sanki bir geçiş dönemindeyiz.
Bana kalsa zam yapılmasın ama fiyatlar düşürülsün derim. Ancak böyle bir şeyin olması imkansız.
Çok iyi hatırlıyorum 2013 yılında McDonalds'ta çalışmıştım ve asgari ücret 959 TL falandı. Biraz para biriktirerek bilgisayar falan toplamıştım, şu zamanın asgari ücretine göre çok iyi paraydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı