Sizce Burak Oyunda Neden izlenmiyor?

Makaleler
49
YouTube Türkiye'nin ilk 100.000, 500.000 ve 1.000.000 aboneye ulaşan kanalı Burak Oyunda idi. 2015 yıllında dünyada en çok izlenen 100 kanalı arasında 85. sıradaydı. O zamanları çok iyi hatırlıyorum, attığı videolar bir günde 800.000 - 900.000 hatta 1.000.000 izlenmeye ulaşıyordu. Fakat şu anda kendisi 3.26 milyon aboneye sahip olmasına rağmen videoları bir haftada zar zor 100.000 izleniyor. Kendisi bu duruma YouTube algoritmasına bağlıyor ve bence haklı. Kanalına girip bakmasam video attığından haberim olmayacak resmen, önerilenlere hiçbir şekilde çıkmıyor. Bildirim desen zaten yok. Bazı insanlarda içeriğini değiştirmeyip hala oyun videosu çektiği için kanalının düşüşte olduğunu söylüyor. Şu an Türkiye'deki oyun kanallarının ne kadar fazla izlendiğini biliyorsunuz, bence bu saçma bir sebep. Ben Burak Oyunda'yı 2013 yılından beri, daha ilk okula gitmeye başlamamışken takip ediyordum; halen daha videolarını çok severek izliyorum. Ne yalan söyleyeyim eskisi kadar enerjik değil artık. Tabii bunun sebebi de büyümesi. Videolarına bağırarak giriş yaptığı zamanlar 17-18-19 yaşlarındaydı. Şu an 25 yaşında, okulu bitmek üzere ve sevgilisi Tuğbiş'e evlenme teklifi etti, artık eskisi gibi hareketler yapmasını beklememeliyiz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Geri
Yukarı