Depremdeki can kaybı doğru mu?

Arkadaşlar herkese çok geçmiş olsun. Çok fazla yıkılan bina ve 30 binden fazla yaralı var. En az 10 bin can kaybının olduğunu düşünüyorum :( .
"DEPREM" YAZ 1866 YA GÖNDER 20 TL LİK BAĞIŞ İÇİN .

Hocam kabaca bir matematik hesabı yapacak olursak;
6000 küsurü ev yıkıldığı söyleniyor, her ev 4 katlı olsa ve her katta 2 daire bulunsa, 48000 daire oluyor. Her dairede 2 kişi yaşıyor olsaydı, 96.000 kişi olurdu. 4/3'ü kurtulmuş olsaydı, 24000 kişi ölecekti. Hadi yarısı da enkaz altından çıkarıldı, 12 bin kişi ölüyor olurdu. Tabii ki bu en masum durum.

20 bini rahat geçecek gibi duruyor maalesef.

10 şehir dümdüz oldu resmi 50000 açıklanmayan 270000'i geçeceğini düşünüyorum. Tüm binalar çöktü rakamlar abartı gelebilir fakat 2 gün geçti halen yardım gitmeyen yerler var. Çoğu insan donarak ölmüştür bence. Sokaklardaki cesetlerin videosunu görmediniz sanırım.

En son ne söylerseler birkaç kat fazlasıdır. Misal sığınmacı ve kaçak sayısında da aynısı söz konusu.

Ayrıca şu esnafı tebrik etmek lazım, adam dükkanı göndermiş, yıllardır alışveriş yaptığımız marketler zinciride yağmalanıyor, yardım etseler ya ülke de büyük seferberlik var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bu sayı gerçeğin 10/1'i kadardır. Daha enkazı temizlenmemiş bir ton ev var. Benim annemin bir akrabasını enkazdan babası gelip çıkarmış hatta. Bina o kadar kötü haldeymiş ki, AFAD "burada yaşayan olamaz" deyip bakmamış. Adam da iş makinesi alıp enkazı temizlemiş.

10 şehir dümdüz oldu resmi 50000 açıklanmayan 270000'i geçeceğini düşünüyorum. Tüm binalar çöktü rakamlar abartı gelebilir fakat 2 gün geçti halen yardım gitmeyen yerler var. Çoğu insan donarak ölmüştür bence. Sokaklardaki cesetlerin videosunu görmediniz sanırım.
Hocam zaten 2 gün tamamlanacak -5 derece havada dayanan birisini düşünemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı