Dünyanın sonunu getirecek olan felaket nedir?

• Covid-19'un gelişip hava yoluyla tüm dünyaya bulaşması

• Tanrı'nın sıkılıp oyuna son vermesi

• Dinlerde anlatılan kıyamet felaketi ile

• Tiktok videoları

• Intel mi AMD mi diye açılan konular

• Ülkeler arası nükleer savaş

• Cahillik ve anlama kıtlığının bakteriye bürünüp yayılması

• Everest, Frisby ve Trust şirketlerinin birleşip ortak PSU üretmesi

• Nereden bilecez? Konu delete. Elektrik verin şuna :)

• Matrix çökünce. Şuan ki hiçbir şey gerçek değil.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Belki bir göktaşı olabilir. Nükleer silahları kullanmaya kimsenin cesareti yetmez diye düşünüyorum. Nükleer silahlar dünya barışının anahtarı olacak çünkü her ülke tek bir füze ile milyarları yok edebileceği için ben öleceksem herkes ölsün mantığında hareket edebilir. Bunu da hiçbir ülke göze alamaz. Bunda sonra savaşlar ekonomik olarak devam eder sanırım.

4. sınıf bir coğrafya öğrencisi olarak bu seçeneklerden hiçbirisiyle Dünyanın sonunun gelmeyeceğini söyleyebilirim. İlk seçenek çok komik, çok fazla film izliyorsun veya zombi oyunları oynuyor olmalısın. Dünyanın yaşının 4.5 milyar küsür olduğunu düşünürsek ve bunca zaman içerisinde yok olmadan başardığını göz önünde bulundurursak kolay kolay yok olmayacağını ve daha önce yaşanan olayların yok etmeyeceğini anlayabiliriz. Anti madde veya karanlık madde gibi bilinmeyen, etkileri çok büyük olabilen bir enerji veya teknoloji keşfedilip kullanımı sonucu belki yok olabilir bir gün diye tahmin ediyorum veya astronomik nedenlerle kaza geçirirse belki. İnsanlar çok inatçı olduğu için Dünya üzerindeki tüm yaşam sona erse bile insanların yok olacağını zannetmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı