Sizce en lezzetli çay hangisidir?

Red Kit

Hectopat
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Çayı çok seven biri olarak hangi marka çay alsam da pek lezzetli çay bulamıyorum. Bir arkadaşım Karadeniz'de yerel halkın zaten üretim yaptıkları için kendi üretimlerinden çok lezzetli çay yapıp sattıklarını söyledi. Ancak bulamadım böyle biri maalesef tanıdık da yok.

Sizce en lezzetli çay hangisidir? Yanına attığınız koku veren herhangi bir şey kullanıyor musunuz?

Bir de arap çayı diye bir olay var. Bir tutam atılınca bile zehir gibi olan bir çeşit. Bazen normal çayla karıştırıp kullanıyorum.
İran'dan getirilen kaçak çay var. Azıcık atsan bile koyu renkli ve zehir gibi koyu oluyor. Genelde normal çay ile beraber harmanlanıp kullanılıyor zaten. Ben mesela zaten açık çay içen biriyimdir. Bana hitap etmiyor o yüzden.

İran'dan getirilen kaçak çay var. Azıcık atsan bile koyu renkli ve zehir gibi koyu oluyor. Genelde normal çay ile beraber harmanlanıp kullanılıyor zaten. Ben mesela zaten açık çay içen biriyimdir. Bana hitap etmiyor o yüzden.
Sanırım öyle dostum. Arapça birşeyler yazıyor üzerinde birkaç tel kadar atıyorum çayın içine.

Sanırım öyle dostum. Arapça bir şeyler yazıyor üzerinde birkaç tel kadar atıyorum çayın içine.
Büyük ihtimal İran çayıdır ama tabii o bölgedeki diğer yerlerden de gelmiş olabilir. Ama onu bize harmanlamadan servis ettiler midem yandı resmen yarıda bıraktım. Hiç deneme bile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı