Sizce hangi firma ile çalışmalıyım?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Merhabalar arkadaşlar, şu anda Kocaeli İzmit'te büyük bir reklam ajansında junior tasarımcı olarak çalışıyorum. Burada 40'a yakın marka ile çalışıyoruz. Yani yelpazesi oldukça geniş. Farklı markalar ile çalışarak farklı deneyimler edinebiliyorum. Fakat çok yoğunuz. Burada aile gibi çok samimi bir ortamımız da var. Burada kendi alanımda bana bir şeyler katabilecek 4 kişi var. Bütün bu olumlu şeylerin aksine işverenimiz maddi destek konusunda o kadar da iyi değil. Normal bir maaş vermiyor, sigortam da yok. Çok tatlı bir ablamız bizim yemeklerimizi yapıyor. Bulmuş olduğum öteki reklam ajansı ise Gebze'de neredeyse sadece 10 firma ile çalışıyorlar onlar da Kuveyt Türk, Türk Telekom gibi bilindik büyük markalar.
Londrada da ofis açıyorlarmış. Asgari ücret zammı öncesinde 2+ maaş, sigorta ve aylık neredeyse 400 liralık yemek desteği veriyordu. Orada benim gördüğüm kadarıyla bana bir şeyler katacak 2 kişi falan vardı. Yapılan işlere de baktığımda ise şu anki çalıştığım yerde yapılan çalışmalar oradan daha iyi. Sizce hangi firma ile çalışmalıyım? Şu anki çalışma yerimde edindiğim aile gibi arkadaşlar ve hoşlandığım bir kız yüzünden karar vermekte zorlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlı başına sigortasız çalışmanız tuhaf geldi bana. Firma seçimi konusuna da gelecek olursak çalışacak olan kimse sen olduğun için buna senin iyice düşünüp taşınması gereken sensin. En doğru kararı böylece verebilirsin.

Merhabalar arkadaşlar, şu anda Kocaeli İzmit'te büyük bir reklam ajansında junior tasarımcı olarak çalışıyorum. Burada 40'a yakın marka ile çalışıyoruz. Yani yelpazesi oldukça geniş. Farklı markalar ile çalışarak farklı deneyimler edinebiliyorum. Fakat çok yoğunuz. Burada aile gibi çok samimi bir ortamımız da var. Burada kendi alanımda bana bir şeyler katabilecek 4 kişi var. Bütün bu olumlu şeylerin aksine işverenimiz maddi destek konusunda o kadar da iyi değil. Normal bir maaş vermiyor, sigortam da yok. Çok tatlı bir ablamız bizim yemeklerimizi yapıyor. Bulmuş olduğum öteki reklam ajansı ise Gebze'de neredeyse sadece 10 firma ile çalışıyorlar onlar da Kuveyt Türk, Türk Telekom gibi bilindik büyük markalar.
Londrada da ofis açıyorlarmış. Asgari ücret zammı öncesinde 2+ maaş, sigorta ve aylık neredeyse 400 liralık yemek desteği veriyordu. Orada benim gördüğüm kadarıyla bana bir şeyler katacak 2 kişi falan vardı. Yapılan işlere de baktığımda ise şu anki çalıştığım yerde yapılan çalışmalar oradan daha iyi. Sizce hangi firma ile çalışmalıyım? Şu anki çalışma yerimde edindiğim aile gibi arkadaşlar ve hoşlandığım bir kız yüzünden karar vermekte zorlanıyorum.
Kariyer alanından duygusal düşünmemek lazım diye düşünüyorum. İlerisi için düşün hangisinde yükselme şansın daha yüksekse onu seçmelisin. Bu arada sigorta yapmayan bir şirketin de sana pek gelecek vaat ettiğini düşünmüyorum.

İş hayatında aile gibi kavramı siz oradan ayrıldıktan 10 dk sonrasına kadar devam eder, tabi bunu aile gibi olduğunuzu düşünüp içten içe kuyu kazılmadığını varsayarak söylüyorum ki böylesi daha fazla görülür. İşlerinizin yoğun oluşu firmanın para kazandığını fakat şartlarınıza bakılırsa patronunuzun bu konuda aç gözlü olduğu ve en kaba tabirle yanında çalışmaya değer bir insan olmadığını gösterir.
Zorlanacak bir şey yok iş ve şartlar konusunda hangi firma daha iyiyse kurulu düzeni bozmaktan çekinmemek gerekiyor zira hepimizin yaptığı hata da budur.

Kusura bakma ben şunu söylemek istiyorum. "Aşk karın doyurmuyor." aşkı ikinci plana atıp daha çok kazanmana bak elbet karşına daha iyileri çıkar ya da zamanı gelince o kızı daha rahat koşullarda geçindirirsin.

Hiçbir iş ortamı aile değerinde olamaz. Amaç emek verip para kazanmaktır. Kendine geliştirmede bir miktar katkısı olmuştur. Hem kendini geliştirecek hem de para kazanacağın iş imkanları varsa ona yönel. Hoşlandığın kız da senden hoşlanıyorsa sen ayrıldığında senden bağlantısını koparmaz.

Tecrübe ile söylüyorum, sigortasız hiçbir işte çalışma.

Hocam maaşı ne olursa olsun tabii ki de sigortalı olan yere geçin. İş yeri, çalışma ortamını bilebilecek kadar hayat tecrübesi olan bir insan değilim fakat çevremdeki insanların iş yerlerindeki ortamları orayla ilişiği kestiğinde bitiyor. Yani siz arkadaşlarınızla isterseniz yine dostluğunuzu sürdürürsünüz. Ama gündelik hayatınızda yeni iş yeriniz eskisi gibi hayatınızın bir parçası olur tekrardan. Sevdiğiniz kıza da zamanı gelince açılırsınız olur biter. İş yeri aynı diye seviyor değilsinizdir ya onu? Hayırlı işler dilerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı