Sizce Hangi Sanat Eseri Türü Çöplüğe Döndü?

Bir yerlerde hala Tragedya diye bir şey var umuduyla yaşayacak kadar sanatın her yeri bozuluyor. Bir yandan Tragedya doğuyor fakat diğer yandan kötü şeylere sanat diyerek insanoğlu ona fırsat vermiyor.

Müziğin durumu fena değil. Pop müzik örneklerine bakıp yargılamak doğru değil. Sanat müziği, klasik, jazz, çağdaş vs. bakmak lazım. Bence asıl çöplüğe dönen kesinlikle sinema oldu. Zırt pırt full CGI süper kahraman filmleri. Adamlar o kadar tükettilerki ikinci üçüncü defa aynı süper kahramanın reboot filmlerine başladılar. Yetmedi bunları birbirlerine falan düşürdüler. Birde Christopher Nolan'ı dünyanın en iyi yönetmeni sanan kitle var, onlarda ayrı...

Müziğin durumu fena değil. Pop müzik örneklerine bakıp yargılamak doğru değil. Sanat müziği, klasik, jazz, çağdaş vs. bakmak lazım. Bence asıl çöplüğe dönen kesinlikle sinema oldu. Zırt pırt full CGI süper kahraman filmleri. Adamlar o kadar tükettilerki ikinci üçüncü defa aynı süper kahramanın reboot filmlerine başladılar. Yetmedi bunları birbirlerine falan düşürdüler. Birde Christopher Nolan'ı dünyanın en iyi yönetmeni sanan kitle var, onlarda ayrı...

Edit: Bu arada mesajımın ilk paragrafında söylediğim şeyi kendim yaptım. Popüler işlere bakarak sinemayı yargılamış oldum ama popüler müzikler sanat müziğinin gelişimine pek fazla engel teşkil etmezken, popüler sinema kültürü, sanat filmlerinin ön plana çıkmasına büyük ölçüde engel oluyor.

Eskisi gibi kitap okumam, yazarları da takip etmem pek. Ama bana kitaplar öldü gibi geliyor. Eskiden çok yazar duyuyorduk mesela, ne bileyim, en basit örnek Dostoyevski'yi bilmeyen yoktur. Şimdi böyle yazarlar çıkmıyor. Böyle güzel ve kendine bağlayan kitaplar da çıkmıyor. Yada ben denk gelmiyorum.

Doğru rock müziği yaşamak için değil havalı görünmek için kullanan kesim var. Çoğu ergen. Rock müziği dumandan ibaret sanıp konserlerine gidip rockçıyım diğe geziyorlar
Duman t-shirti giyip rockçı olduklarını zannediyorlar. Üzücü ve saygısızca bir davranış, rock müziğe hakaret sayılacak türde.

Kesinlikle. Hem üretkenlik yok hem de önüne gelen film çekiyor. Sosyal medyada yarattığı bir tiplemeyi sinemaya uyarlayan var. Sonuç: 1.0 IMDB puanı. Fazla bile. IMDB' de 1 yıldız versem ortalaması artacak belki de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı