Mining yapılmış ekran kartı alınır mı?

Stewe1865

Centipat
Daha fazla  
Meslek
inşaat mühendisi
Örnek olarak mesela mining yapmamış 6 aylık bir kart günde 2-3 saat kullanılıyor. Bu da kartın çalışma süresi 180*3 = 540 saat yapar. Ama aynı şartlarda 6 aylık mining yapılmış kart neredeyse günde 24 saat kullanılıyor. Aynı hesap 24*180 = 4320 saat yapar. Bu mantık sizce de doğru mu?

Örnek olarak mesela mining yapmamış 6 aylık bir kart günde 2-3 saat kullanılıyor. Bu da kartın çalışma süresi 180*3 = 540 saat yapar. Ama aynı şartlarda 6 aylık mining yapılmış kart neredeyse günde 24 saat kullanılıyor. Aynı hesap 24*180 = 4320 saat yapar. Bu mantık sizce de doğru mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mining yapılmış ekran kartında oyunlarda sıkıntı çıkarma şansı yüksek ekranda yırtılma soluk renkler FPS düşmesi gibi sorunlar olabilir şahsi düşüncem alınmaz
Mining yapılmış ekran kartında oyunlarda sıkıntı çıkarma şansı yüksek ekranda yırtılma soluk renkler FPS düşmesi gibi sorunlar olabilir şahsi düşüncem alınmaz
Ya da fanlar sürekli son hız çalıştığı icin yüksek sesde çalışabilir

Hayır o satan kisiye bağlı.
Bne mesela 12saat çalıştırıp 10dk dinlendirip geri açıyorum mesela kart 12 saat gibi çalışmış oluyor.
Ve kimse 2-3 saat oynamaz.
Hele hele yazın en az 6-7 saat zaman su gibi geçiyor.
Günde 6 saat oyun oyanan kart 12saat mining yapılan karttan daha cok hasar görüyor miningde en azindan W ve ısı sabit ama oyundayken bi patlama efektif gelio Fps düşüyor kart soğuyor
sonra boş yere geciyorsun FPS artıyor ve kart ısınıyor ve çok hızlı oluyo W da aynı şekil artıyor.
Buda zarar veriyor karta.
Tabi karar senin ne yapıp yapmamn beni ilgilendirmez!!

Mining için OC yapılırken manuel değil de izin verilen değer kullanıldığında aşırı sıcaklık değerlerine ulaşmıyorlar. Ekran kartları zaten çalışmak için varlar. Bakımı, temizliği ve termal macun uygulaması+seçimi düzenli yapıldıysa herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Ekran kartlarının her sene yenisi alınacak bir kaide yok hocam. Gigabyte GTX 1070 8gb var, 2016'dan beri aktif olarak kullanıyorum. Bakımlarını düzenli yaptırıyorum. Herhangi bir donma, kasma, verimsizlik yaşamadım.

Mining yapılmış ekran kartında oyunlarda sıkıntı çıkarma şansı yüksek ekranda yırtılma soluk renkler FPS düşmesi gibi sorunlar olabilir şahsi düşüncem alınmaz.

Ya da fanlar sürekli son hız çalıştığı icin yüksek sesde çalışabilir.

Adamin kamerasi hatali çekmiş. Adamın kendisi de diyor.
Mining yapilan ekran kartı rengi soluyor🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yapılan kartın ne durumda yapıldığına bağlı bu olay. Gerçekten kartlarına önem veren biri tarafından 6 ay yapıldıysa alınır. Gerekli testleri geçtikten sonra önemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı