Şehinşah mı Şanışer mi?

Şehinşah'ı Burak Oyunda sağolsun 2012 den beri dinlerim. Ama son senelerde yaptığı şarkılar bana hitap etmiyor. Özellikle kanalının adını Hasan Sabbah yapıp üstüne Trump gibi bir şarkı çıkarması ile iyice ümidimi kestim.

Değişim yaptığında en azından DEEV albümündeki gibi bir değişim beklerdim. Ama Trump şarkısını bir kere zor dinledim. Size güzel gelmiştir ama benim tekrar şeyn dinlemem zor gibi gözüküyor. Sağlam ryhme yaparsa belki.

Siz ne kadar önemsersiniz bilmem ama ben karakteri de işin içine kararım. Sonuçta karakteri öyle yada böyle müziğine yansır. Şeynin piyasadaki en karaktersiz kişilerden olduğunu bilmeyen yoktur.

Oysa Şanışer... Belki şeyn kadar iyi ryhme yapmaz şarkıları yüreğinize dokunur. Benim en iyi mcler listesinde de başı çeker. Hem değindiği konular çok güzel hem sesi çok güzel olunca dokunuyor şarkıları. Üstüne bir ördek/autotune sesi ile kıyaslandığında daha da güzel oluyor sesi. Lirikalitesi de oldukça sağlamdır. LUDOVICO || den rastgele bir parça açın ve görün. Ayrıca istediği zaman battle yapacağını da görmüşlüğümüz var.

Karakter meselesine girersek çıkamayız oradan. Piyasayada böyle karakterli mc çok az. Üstüne bir de Şehinşah'ın zamanında ona yaptıklarını görünce daha bir ısındım. "Benim Adım Şanışer" şarkısını dinleyin anlarsınız. Bir de Rafet El Roman mevzusu var. Onun içinde "9 Yıl Öncesine Mektup" şarkısını dinleyin.

Daha yazmadığım bir sürü şey var. Uzumasını istemiyorum. Soruya gelirsek açık ara Şanışer. Şehinşah'ın Güller & Rhyme, İstila, Karma, Arkadaş, Plüton ve birkaç tane daha çok iyi şarkıları olabilir. İlk dinlediğim mclerden olabilir. Ama Şanışer çok ayrı be. LUDOVICO || Snippet dinledikten sonra o albümü nasıl beklediğimi anlatamam. Susamam ile birlikte herkesin Şanışer'i bilmesinin verdiği gururu anlatamam. Apayrı bir şey Şanışer benim için.

Not: Şanışer'i o kadar sevdiğimi söyledim ama bir şey söylemeyi unuttum. Bu sene çıkardığı parçaların hiç biri iyi değildi. "Vatanım Issız" gibi bir şarkı yapan adam nasıl sadece nakarat söylemeye başladı son iki şarkıdır anlamadım. Umarım bir an önce LUDOVICO || zamanlarına döner.
Adalet Yok nakaratını muşta bile daha iyi söylermiş :D Autotune Şere güzel gitmiyor

Kanka Şehinşah sevmem değil genede. Ama şu aile olayı nedir? Karısının evine saldırmış falan.

Bilmiyorum gerçekten son zamanlarda hiç takip etmiyorum olayları. Eşinin Şehinşah'ı karalamaya çalıştığını düşünüyorum. Hatta ATV'ye çıktı. Ceydanın konuşmasını ve mimiklerini izle. Sıfır samimiyet. Zaten Şehinşah şarkılarında bu olaylardan bahsediyor.
-Bağla canavara nafaka, asla anlaşmaya yanaşma.

Ama pek emin değilim. Düşüncelerim bu yönde.

Şanışer zaten ilk zamanlarinda Şehinşah'a esinlenen ondan bir şeyler görüp yapmaya çalışan bir insan. Neyin rakibinden bahsediyorsun? Şehinşah'ın sadece son parçalarını bildiğine eminim. Gerçek Şehinşah görmek istiyorsan haşhaşi marsi, istila, güller ve rhyme dinle.
O Şehinşah artık yok. Bizi geçmişleri bir yere kadar ilgilendirir. Şimdiki Şehinşah'ın (yada Hasan Sabbah) durumu ortada. Şeyn çocukluk mclerindendir. Ama artık o şeyn yok.

Bence hiçbiri. Şehinşah'ı oldum olası hiç sevmem. Sesine bile gıcık kapıyorum. Böyle rap yaptıklarını falan zannediyorç 15 16 yaşındaki ergen kitleye hitap ettiğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de şuna bakın. Sanat..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı