Sizce Sivilce Stresten Mi, Yoksa Genetik Mi?

sonsz

Hectopat
Daha fazla  
Çok merak ediyorum da, herkes sivilceler için stresten çıkar diyor da.
Sınav stresinde olmama rağmen sivilce filan çıkmıyor. "Sen çalışmıyorsun stres yok" filan diyorlar. Bence genetik bir şey, aslı nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece stresten olmaz. Ergenlikten, yağlı ciltten hatta bazıları fazla çekirdek tüketiminden olduğunu bile söyler. Başka bir şeyden daha çok çıkar derler ama karıştırma şimdi onları🤣 En çok cilt yapına bağlı bir durum bu açıkçası.

Genetik özellikler ve cilt yapına bağlıdır. Cildin yağlıysa sivilcen çok çıkar, yağlı değilse az çıkar. Ve ayrıca yağlı şeyler yemek sivilce çıkarmaz. Benim cildim yağlı değil, sadece burnumda sivilce çıkıyor onun dışında hiçbir yerimde sivilce yok. Ki ailemdeki herkesde bu durum böyle. Stresten çıksaydı bende bir sürü çıkması gerekirdi. Sınav haftası çok fena stres yapıyorum çünkü.

Büyük oranda genetik. Genetik olunca genelde cilt bozuk oluyor ve bu tetikliyor. Stres, dengesiz beslenme ve hijyen eksikliği durumlarında da sivilce çıkıyor ama bu sivilceler genetik faktörlere nispeten çabuk geçiyor.

Genetik. Vücudunun yağ olayları nasılsa ona göre olur ya da olmaz. Hatta çıkacağı yer bile değişkenlik gösterebiliyor. Kendi adıma yağlı yemek sivilce yapar. Ama normal yemekten bahsetmiyorum. Miden bulanacak kadar fazla cips yemek gibi durumlarda istisnasız 12 saat içinde sivilce gördüm kendimde. 12-14 yaşlarında yüzümde çıkarken sonrasında sırtımda çıkmaya başladı. Yüzümde tek tük arada olabiliyor ama ağırlık sırtımda.

Sadece stresten olmaz. Ergenlikten, yağlı ciltten hatta bazıları fazla çekirdek tüketiminden olduğunu bile söyler. Başka bir şeyden daha çok çıkar derler ama karıştırma şimdi onları🤣 En çok cilt yapına bağlı bir durum bu açıkçası.
Çekirdek falan alakasız şeyler bence hatta o kastettiğiniz iş buna dahil. Tamamen kişinin hormonları ve cildi ile alakalı. Çok gördüm yağlı şeyler yiyip cildi temiz olan kişileri.

Ergenlikten sonra sivilce falan kalmaz. Hepsi uydurma. Düzenli olarak temizliğine önem veriyorsan kimsenin bir yeridinde birşeycik çıkmaz. Sadece yemekler etkiler vücudu.

Yeni konular

Geri
Yukarı