Size ait olan YouTube videosu nasıl şikayet edilir?

E U R U S

Hectopat
2012 yılında reşit değilken YouTube'a video yüklemiştim. Sonrasında videolarımı kaldırdım. Şimdi fark ediyorum ki ben kaldırmadan önce bir YouTube kanalı benim videoları kendi kanalına geçirmiş.

Açıkçası hem sevindim hem de üzüldüm bunu görünce çünkü videoların kopyası bende yoktu, bu vesileyle hepsini indirmiş oldum. Üzüldüğüm kısım da bu videoları kaldırtmak istiyorum. Videoların orijinali bende olmadığından telif atmam ne kadar doğru bilemedim çünkü orijinal videonun linkini istiyor YouTube. Videodaki ben olduğumdan veya videodaki kişi reşit olmadığından şikayet etme şansım var mı? Varsa nasıl yapabilirim? Daha önce hiç şikayet talebinde bulunmadığımdan yanlış yasal sorumluluklar almak istemiyorum.

Videoda görünüyorsan, senin olduğun bir videoyu senden izin almadan kimse kullanamaz. Şikayet edersen sonuç alırsın.

Videoda görünüyorsan, senin olduğun bir videoyu senden izin almadan kimse kullanamaz. Şikayet edersen sonuç alırsın.
Videoda görünüyorum. Ama hiç ismimden bahsetmemişim. Aynı zamanda kanal başka insanların da videolarını hep almış. Fakat tam olarak nereden şikayet edeceğimi bilemedim çünkü telif atmak için orijinal videonun linkini yüklemem lazım ama sildiğim için silinmiş linki YouTube kabul etmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Videoları kaldırdıysanız telif atma şansınız yok sayılır. Çaldığı videolarda sizle ilgili isim, simge veya sesiniz var mı? Belki oradan telif atabilirsiniz.
İsmim yok fakat sonuçta küçüklüğüm hala benziyor sayılırım :) Sesim ise oldukça değiştiği için oradan yürütebileceğimi sanmam. Telif atmak için orijinal videonun linkine sahip olmam lazım ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Aşağıdaki formu doldurun;
Eğer yüzünüz felan varsa videoda şu anki resminizi ekleyin forma.
Büyük ihtimal sıkıntı hallolur. İsim soyismini okuduysan videoda bu da yardımcı olabilir sana.
Belirttiğim gibi telif atmak için orijinal videonun linkine sahip olmam lazım yoksa YouTube formu kabul etmiyor. Fakat bilmediğim bir metot varsa bilgilendirseniz sevinirim.

Videoda görünüyorum. Ama hiç ismimden bahsetmemişim. Aynı zamanda kanal başka insanların da videolarını hep almış. Fakat tam olarak nereden şikayet edeceğimi bilemedim çünkü telif atmak için orijinal videonun linkini yüklemem lazım ama sildiğim için silinmiş linki YouTube kabul etmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

İsmim yok fakat sonuçta küçüklüğüm hala benziyor sayılırım :) Sesim ise oldukça değiştiği için oradan yürütebileceğimi sanmam. Telif atmak için orijinal videonun linkine sahip olmam lazım ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Belirttiğim gibi telif atmak için orijinal videonun linkine sahip olmam lazım yoksa YouTube formu kabul etmiyor. Fakat bilmediğim bir metot varsa bilgilendirseniz sevinirim.
Yok hocam formda öyle bir zorunluluğunuz yok. Siz dediğim gibi detayları belirtin. Onlar şimdiki resminizi felan isteyebilir. Misalen;
1619346609623.png

Arkadaşlar sorunu çözdüm. 2 gün önce 8 tane video da kaldırıldı. Kanal da kapandı. Sanırım 8 tane strike yediğinden ya da diğer videoları da benimkiler gibi çalıntı olduğundan.

Eğer siz de benim gibi videolarınızı sildiyseniz veya başka bir sebepten orijinal videonun linkini yazamıyorsanız "gösteri" olarak şikayet edebilirsiniz. En nihayetinde yüzünüz gözüküyor. Youtube sorun çıkartmıyor açıkçası çekinmeye hiç gerek yok. Ben biraz zorlar diye düşünmüştüm fakat fotoğraf bile istemediler. Bu telif attığınız kanala göre de değişebilir tabii bu konuda bir bilgim yok. Sadece ilk cevaplarında (baya hızlı veriyorlar ben biraz sonra gördüm o yüzden uzadı) bize biraz daha bilgi lazım gibisinden bir şey yazıp isteklerini belirttiler ama istedikleri şeyleri zaten formda yazmıştım. O yüzden halihazırda bu bilgilerin formda olduğunu söyleyen bir yanıt attım e-mail olarak. Sonrasında ise telif işlemlerinin başarıyla gerçekleştiğine dair bir geri dönüş geldi. Buradaki cevap veren herkese de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı