Size ülkeden gitme şansı verilse

Gider misiniz?

• Giderim

Oy: 20 58,8%
  • Gitmem

Oy: 14 41,2%

• Oy verenlerin toplamı
    34
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha kötü ne olabilir diyoruz demesine de, var. İnanması güç ama buradan daha kötü yerler de var. Ben o riski alacağımı samıyorum. Seçim şansım olsa saniye durmam.

Rastgele demişsin gidip Etiyopya'ya ya da Kongo'ya düşersek ne olucak? Bırak Afrika ülkelerini ben baltık ülkelerine bile düşsem isyan ederim.

Hem muhalif yurt dışı hayali kuruyorlar hem de atatürkçüyüz diyorlar.
Merak etmeyin. Bu ülke bu cahil kafadan elbet bir gün kurtulacak. Bu olacak zaten. Kaçınılmaz. O zaman tüm cahiliyet içeren kavramlar yok olacak. Buna her şey dahil. Atatürk' ün yarıda bıraktığı gibi olmayacak yani. Bunu bilin sadece :)

Hem muhalif hem yurtdışı demişsin. Sen ülkede liyakat yerine biat sistemi getirirsen, eğitimi aşağılara çekersen, kötü sistemli bir sınav- yok pardon sistemi olmayan bir sınav- getirirsen gençler tabiki de ülke değiştirmek isteyecek. Milyonlarca insanın hayalini elinden almaya ne hakkınız var?

Merak etmeyin. Bu ülke bu cahil kafadan elbet bir gün kurtulacak. Bu olacak zaten. Kaçınılmaz. O zaman tüm cahiliyet içeren kavramlar yok olacak. Buna her şey dahil. Atatürk' ün yarıda bıraktığı gibi olmayacak yani. Bunu bilin sadece :)

Hem muhalif hem yurtdışı demişsin. Sen ülkede liyakat yerine biat sistemi getirirsen, eğitimi aşağılara çekersen, kötü sistemli bir sınav- yok pardon sistemi olmayan bir sınav- getirirsen gençler tabiki de ülke değiştirmek isteyecek. Milyonlarca insanın hayalini elinden almaya ne hakkınız var?

Atatürkçülükte milliyetçilik ilkesi vardır söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Eğer atatürkçüyseniz ne pahasına olursa olsun ülke ne halde olursa olsun vatanınızı savunmak zorundasınız. Atatürk de ülkeyi kurtardığı zaman halkın %8'i okuma biliyordu.

Somaliye bile giderim. Uçak biletimi karşılasınlar bi daha da gelmem. Gidemememin tek sebebi uçak biletini karşılayamamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı