Sizi tatmin etmeyen oyunlar

Battlefield Hardline: (Polisiye temalı bir senaryosu var, ama fazla açmadı beni açıkçası daha kaliteli bir olay ve hikaye örgüsüyle beraber gizlilik teması biraz daha geliştirilebilirdi, neredeyse birkaç bölümü tüm adamlara kelepçe takıp tranquilizer gunla bölümü bitirebiliyorsunuz, çok yapmacık ve sıkıcı geldi açıkçası bu yönü, çok daha başarılı bir oyun olabilirdi, yükleyip bitirdiğim en tatmin olmadığım 48.4 GB'lık oyunlardan biriydi).

Sniper Elite 4: (Oyunun neredeyse beğenmediğim yanı pek yok, bildiğimiz alanında uzman ve profesyonel bir keskin nişancının özel skilleriyle devasa açık dünya içerisinde düşmanları alt edip görevini tamamlamak üzere yönlendirdiğimiz kaliteli keskin nişancı oyunlardan biri, yalnız oyunda hikaye örgüsü, ana karakterlerin azlığı ve biraz da olsa yine düşman askerlerindeki saçma yapay zeka hataları ve hareketleri oyunu uzun süreli oynarken bariz bir şekilde can sıkıntısına sebebiyet verebiliyor, umarım bu eksiklerin en az %50'si gelecek Sniper Elite 5'te düzeltilip gelir).

PUBG, Fortnite: (The Velet Edition, sayacak bir ton eksiklik, hata, kanser edici mekanizma eksikleri, saçma oyun motoru, optimizasyonu, ve bir o kadar da hileye maruz kalma ve zaman kaybı da cabası, daha sayabileceğim birçok şey var bu ikisi için ama neyse, burada bırakıyorum).

Homefront The Revolution: (Oynamadan önce spoiler yemeden ön oynanış videolarını dahi izlemeden Steam indirimlerinde DLC'leriyle birlikte büyük bir hevesle alıp başladığım bir oyundu. İlk oyunun aksine var olan hikaye biraz daha amacına göre sönük kalmış ve mantık dışı bazı olaylar şemasına göre bağlantı eksikliğini çok net bir şekilde oyuncuya hissettiriyordu, DLC'lerle belki bu bir nebze tamamlar dedim, ama nafile ki hayal kırıklığına uğradığım ve kapak fotoğrafından hyplanıp efsane bir oyun olduğunu düşündüğüm oyun, beklentilerimi karşılayamadı maalesef. 97 GB dosya boyutunu da gram hak edecek ne şahane bir grafik ne de güzel bir açık dünyası vardı).

Mafia 3: (Çıkışından önce Mafia 2'nın devamı niteliğinde olacağı düşündüğüm, bir başka tatmin olmadığım, herkes gibi yerden yere vurduğum bir oyundu. Senaryosu fena değildi, ancak teknik yönden optimizasyon arızaları mı desek, mantıksız birbirine tekrar eden zincirleme görevler mi desek, hatta bunları bıraktım ismini hak etmeyen bir oyundu bana göre, Vietnam savaşından gelen goril gibi bir zencinin zorlu hayatının bir kısmını bizlere deneyimleten bir nevi intikam içgüdüsüyle tek başına kendisi ve yakın ailesine karşı kurulmuş olan komplonun başında olan koca bir Mafia'ı Amerikan hükumetinden gizli bir şekilde çalışan CIA görevlisi Donovan denilen herifle nasıl çökerttiğimizi işliyor. Yakın çatışmalara gelecek olursak özellikle küçük bir alana girildiğinde var olan tüm düşmanları sessiz bir şekilde boyunlarını ceviz gibi rahat rahat kırıp temizleyebiliyorsunuz, en önemli ve en rahatsız olduğum noktalardan birisi de oyunun bir kısmında alternatif bir seçenek olarak, Vito Scaletta gibi efsaneleşmiş bir adamın ölümünü oyun içerisine yerleştirmek, Mafia 3'ü diğer olumsuz yönleriyle beraber kendisinden tamamen soğumamı sağlayan en kritik noktalardan biriydi).
CoD: WWII. Benim için tam bir rezaletti, 1-2 bölüm dayanabildim. Muhteşem ötesi CoD oyunları ve muazzam bir BF1 yapılmışken, nasıl öyle samimiyetsiz bi oyun yapmışlar anlayamamıştım.

WW2 o kadar berbat bir oyun değildi bence.

Battlefield hardline: (Polisiye temalı bir senaryosu var, ama fazla açmadı beni açıkçası daha kaliteli bir olay ve hikaye örgüsüyle beraber gizlilik teması biraz daha geliştirilebilirdi, neredeyse birkaç bölümü tüm adamlara kelepçe takıp tranquilizer gunla bölümü bitirebiliyorsunuz, çok yapmacık ve sıkıcı geldi açıkçası bu yönü, çok daha başarılı bir oyun olabilirdi, yükleyip bitirdiğim en tatmin olmadığım 48.4 GB'lık oyunlardan biriydi).

Sniper Elite 4: (Oyunun neredeyse beğenmediğim yanı pek yok, bildiğimiz alanında uzman ve profesyonel bir keskin nişancının özel skilleriyle devasa açık dünya içerisinde düşmanları alt edip görevini tamamlamak üzere yönlendirdiğimiz kaliteli keskin nişancı oyunlardan biri, yalnız oyunda hikaye örgüsü, ana karakterlerin azlığı ve biraz da olsa yine düşman askerlerindeki saçma yapay zeka hataları ve hareketleri oyunu uzun süreli oynarken bariz bir şekilde can sıkıntısına sebebiyet verebiliyor, umarım bu eksiklerin en az %50'si gelecek Sniper Elite 5'te düzeltilip gelir).

PUBG, Fortnite: (The velet Edition, sayacak bir ton eksiklik, hata, kanser edici mekanizma eksikleri, saçma oyun motoru, optimizasyonu, ve bir o kadar da hileye maruz kalma ve zaman kaybı da cabası, daha sayabileceğim birçok şey var bu ikisi için ama neyse, burada bırakıyorum).

Homefront the revolution: (Oynamadan önce spoiler yemeden ön oynanış videolarını dahi izlemeden Steam indirimlerinde DLC'leriyle birlikte büyük bir hevesle alıp başladığım bir oyundu. İlk oyunun aksine var olan hikaye biraz daha amacına göre sönük kalmış ve mantık dışı bazı olaylar şemasına göre bağlantı eksikliğini çok net bir şekilde oyuncuya hissettiriyordu, DLC'lerle belki bu bir nebze tamamlar dedim, ama nafile ki hayal kırıklığına uğradığım ve kapak fotoğrafından hyplanıp efsane bir oyun olduğunu düşündüğüm oyun, beklentilerimi karşılayamadı maalesef. 97 GB dosya boyutunu da gram hak edecek ne şahane bir grafik ne de güzel bir açık dünyası vardı).

Mafia 3: (Çıkışından önce Mafia 2'nın devamı niteliğinde olacağı düşündüğüm, bir başka tatmin olmadığım, herkes gibi yerden yere vurduğum bir oyundu. Senaryosu fena değildi, ancak teknik yönden optimizasyon arızaları mı desek, mantıksız birbirine tekrar eden zincirleme görevler mi desek, hatta bunları bıraktım ismini hak etmeyen bir oyundu bana göre, vietnam savaşından gelen goril gibi bir zencinin zorlu hayatının bir kısmını bizlere deneyimleten bir nevi intikam içgüdüsüyle tek başına kendisi ve yakın ailesine karşı kurulmuş olan komplonun başında olan koca bir Mafia'ı amerikan hükumetinden gizli bir şekilde çalışan cıa görevlisi donovan denilen herifle nasıl çökerttiğimizi işliyor. Yakın çatışmalara gelecek olursak özellikle küçük bir alana girildiğinde var olan tüm düşmanları sessiz bir şekilde boyunlarını ceviz gibi rahat rahat kırıp temizleyebiliyorsunuz, en önemli ve en rahatsız olduğum noktalardan birisi de oyunun bir kısmında alternatif bir seçenek olarak, vito scaletta gibi efsaneleşmiş bir adamın ölümünü oyun içerisine yerleştirmek, Mafia 3'ü diğer olumsuz yönleriyle beraber kendisinden tamamen soğumamı sağlayan en kritik noktalardan biriydi).

WW2 o kadar berbat bir oyun değildi bence.

Evet Mafia 3 leş bir oyun olmuştu. Sniper Elite serisinin tamamı öyle. Yapay zeka diye bir şey yok. Beni oynamaya iten tek şey vuruş hissi ve donanımımın kötü olmasıydı.

Ben başlamak istiyorum. Half-life 2 Episode One ve Episode two. Half-life 2'yi tamı tamına 13 saatte bitirmiştim ve hemen diğer bölümlere geçtim. Episode One yanlış hatırlamıyorsam 1-2 saat arasında bitmişti. Tabi bende sinirlendim ve diğer bölüme geçtim. Bir de ne olsun. Optimizasyonu yok oyunun. Half-life 2'de 768P Ultra ayarlarda 60 FPS ile oynamama rağmen bunda 720P ve orta ayarlarda anca 60 FPS alabildim. Yani oyuna eksi ile başladım. En azından 5 saat sürdü ve güzel bitti oyun. Hala Episode 3 bekliyorum. İkinci oyunum ise Sniper Elite 2. bu oyundan ne kadar zevk almış olsam da, oyun genel anlamda çok iyi değil. Yapay zekadan başlamak istiyorum. Oyunda ya gizli gizli gideceksin, ya da pat küt pat şeklinde gideceksin. Ben gizli gizli gitmeyi tercih ettim. Ama bir gizlilik oyununda ne lazım, yapay zeka ve gizlilik ögeleri. Gizlilik ögeleri az da olsa var. Susturuculu tabanca, yakın dövüş, tuzaklar falan var. Ama yapay zeka yok. 2 tane adam var. Birini vurunca diğerinde yanında telaşlı bir şekilde bekliyor. Sonra işte iki defa bir adamı vurmaya çalıştım ikisinde de kaçırdım. Adam hiç dönüp oralı bile olmadı. Ve oyun da kısa sürdü. Sorun bende mi yoksa oyunlarda mı anlamadım. Şimdi sıra sizde. Sizi tatmin etmeyen oyunlar ve nedenleri ile sizi bu konuya davet ediyorum.
Cube World. :( zamanında ne sarmıştı oyunu resmen bozmuşlar.

Saints Row 4 ,
Twelve Minutes, oyunun sadece belli başlı şeyleri yaptığında ilerlemesi, sizi özgür bırakmaması yüzünden oyundan beklediğimi alamadım. Oyunda bir döngüdeyiz, evi kendisi ni polis olarak tanıtan bir adam basıyor. Bir de karımız ve biz varız. Eşime diyorum ki , evden çık bir adam evi basacak diyorum. Bana " Ne diyorsun be diyor" sonra eşimi döngüde olduğuma inandırmayı başarıyorum ama bu sefer evden çık seçeneği çıkmıyor gibi...

Chernobylite, bu biraz benim beklentimden kaynaklı, ben Stalker gibi bir şey bekliyordum ama daha çizgisel bir oyun ile karşılaştım.

Portal 1 . Kısa bir hikaye . Aksiyon sıkıcı. Ama portal 2 ile bunu çok güzel telafi etmişler bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı