Sizin için kadın nedir, "modern kadın" kelimesinin tanımı sizin için nedir?

Daha fazla  
Evet, "erkek" kelimesini kullanınca her insanın aklında beliren imaj belli; sırtından bacağına kadar kıllı, alt gövdesinde 2 ayaklı ejderha taşıyan kadının yapamayacaklarını yapan bir varlık.
Ama günümüzde kadını nasıl tanımlayabiliriz?

Peki sizin için kadın ne demek?
Modern kadını nasıl tanımlıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, "erkek" kelimesini kullanınca her insanın aklında beliren imaj belli; sırtından bacağına kadar kıllı, alt gövdesinde 2 ayaklı ejderha taşıyan kadının yapamayacaklarını yapan bir varlık.
Ama günümüzde kadını nasıl tanımlayabiliriz?

Peki sizin için kadın ne demek?
Modern kadını nasıl tanımlıyorsunuz?
Bu tanımı bir feminazi yapıyorsa tamamım da neye göre, kime göre tanım budur? Kadın, insan türünün dişisidir. Bunun başka açıklaması var da ben mi bilmiyorum?

Bana göre modern kadın, yaşadığı çağa ayak uydurabilen bireydir. Bu erkek için de geçerli.

Ne ki olum bu, kadın erkek sırf cinsi olarak farkli diye erkeğe veya kadına hayvanmis imajı verilmesi karşı cins tarafından. İkisi de aynı türün farklı halleri. Birinin diğerine göre daha iyi, diğerinin de ona karşı daha iyi özellikleri var. Sonuçta insan. Yok modernmiş de kıllı imiş de boş boş muhabbetler.

Bana göre modern kadın, yaşadığı çağa ayak uydurabilen bireydir.
Sıkıntı yaşadıkları çağa ayak uydurmaları zaten. Instagram, Tiktok vb. platformlarda fenomen olmak için orasını burasını açan, kolay para için onlyfans'a başvuran ve gerizekalıca akımlara uyarak IQ seviyesini yerlere çeken kadınlar/erkekler modern kadın/erkek olmasın bence :) Artık yaptıkları makyajlar bile birbirinin aynısı, klon gibi geziyorlar. Bunu herkes fark etmiştir. Kendine özgü kadın bulmak artık çok zor. Bu bahsettiğim özgün kadınlar bana göre modern kadındır. Çağa ayak uydurmak modernlik olmuyor maalesef. Hele ki bu çağa uymak...Çünkü övünülecek bir tarafı yok.

Sıkıntı yaşadıkları çağa ayak uydurmaları zaten. Instagram, Tiktok vb. platformlarda fenomen olmak için orasını burasını açan, kolay para için onlyfans'a başvuran ve gerizekalıca akımlara uyarak IQ seviyesini yerlere çeken kadınlar/erkekler modern kadın/erkek olmasın bence :) Artık yaptıkları makyajlar bile birbirinin aynısı, klon gibi geziyorlar. Bunu herkes fark etmiştir. Kendine özgü kadın bulmak artık çok zor. Bu bahsettiğim özgün kadınlar bana göre modern kadındır. Çağa ayak uydurmak modernlik olmuyor maalesef. Hele ki bu çağa uymak...Çünkü övünülecek bir tarafı yok.
Çağa ayak uydurmak dediğimden anladığın buysa o senin sorunun. Bende senin fikirlerine katılıyorum ama "modern" kelimesini anlamına bakmak lazım bir de.

modern

sıfat

İçinde yaşanılan çağa, günlere uygun.

modern etimoloji

Fransızca moderne “şimdiki zamana ait, asri” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Geç Latince modernus “adaba ve usule uygun, ölçülü, zamana göre” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince modus “tarz, usul, ölçü” sözcüğünden türetilmiştir.

Yani senin ve benim karşı olduğumuz her şey, moderndir.

Çağa ayak uydurmak dediğimden anladığın buysa o senin sorunun. Bende senin fikirlerine katılıyorum ama "modern" kelimesini anlamına bakmak lazım bir de.

modern

sıfat

İçinde yaşanılan çağa, günlere uygun.

modern etimoloji

Fransızca moderne “şimdiki zamana ait, asri” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Geç Latince modernus “adaba ve usule uygun, ölçülü, zamana göre” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince modus “tarz, usul, ölçü” sözcüğünden türetilmiştir.

Yani senin ve benim karşı olduğumuz her şey, moderndir.
Hayır, sen benim demek istediğimi anlamamışsın. Bahsettiğin "modern" tanımı doğru fakat şu anki çağın saçmalığından bahsediyorum ben. Herkes sosyal medya maymunu olmuş vaziyette ve beyni bir kenara koymuş haldeler. Bu çağa uymayı modernlikten saymıyorum ben. Aksine gerileme olarak görüyorum. Kendi görüşüm yani. Senin dediğine lafım yok. İnsanlar akıllanacağına iyice geriye gidiyor zeka seviyeleri. Bütün dünyada durum böyle. Erkek, kadın fark etmiyor. Hepsi aynı. Kendine özgün takılan ve başkalarını taklit etmeyenleri modern olarak görüyorum. Modern çağ buysa, ben almayayım diyorum kısacası :)

Kadin -> Disi Homo Sapien
Modern Kadin -> Canli ve disi Homo Sapien

Biyolojik tanimlamalar disindaki diger her tanim bos laf salatasi.
Sosyal bilimlerin boyle gereksiz bir huyu var.

İnsan dişisinden başka hiçbir anlam ifade etmiyor. Neden abartılı, duygusal, romantik ve sahte anlamlar yükleyerek bir cinsiyeti yüceltmeye çalışalım ki? Kime, niçin, neden yaranmaya çalışıyoruz?

Yeni konular

Geri
Yukarı