Şizofren miyim?

sagobch

Centipat
Daha fazla  
Evde CS:GO gibi hırs yapan oyunları oynarken kardeşim kolumu sıkıyor ana bacı sövüyor ve yeniliyorum. Sadece oyun oynarken değil normal oturunca bile aynısını yapıyor. Beni her görünce ya küfür ediyor ya da kolumu sıkacağını gösteren işaretler yapıyor. Döveyim desem ailem kızıyor. Küfür edeyim desem yine aynı şey. Durduk yere su içinde bile bilerek pis pis bağırarak 10 dakika boyunca geğiriyor yine bir şey yaparsam ailem kızıyor. Hep aynı şarkıların aynı kısmını söylüyor hem de bağırarak. 10 saat bilgisayar oynasa da sıra benim olunca oynamak istiyor. Bir su içmek için bile kalktığımda affetmiyor. Yine düzgün söylemeye çalışıyorum ya küfür ediyor ya saldırıyor. Yine bir şey yaparsam ailem kızıyor. Ayrıca son zamanlarda 4-5 kez bisikletim çalındı adamlar bizim evin kapısının önüne gelip alıyor. Bisiklet birkaç eğlencemden biridir. Artık gözümü kapatınca çalındığını düşünüp kapıyı açıp bakıyorum. Biraz komik gelebilir ama ciddiyim. Kardeşim bu hareketleri 1 yıldır yapıyor ve yapınca da artık son 5 aydır çıldırmak istiyorum. Son zamanlarda çok arttı. Belki ergenliktedir. Sizce psikolojik bir hastalığım var mıdır?

Hocam, başlangıç seviyede şizofrensin. Kendinize ve çevrenize zarar vermemek için psikiyatrise görünün. Durum ilerlerse kısa süreliğine akıl hastanesinde kalın.

Konuları çok anlamsız yerlerden bağlamışsınız. Okurken kafam yandı.

Kardeşinizi mi suçluyorsunuz, kendinizi mi?

Evet ya tam ayarlayamadım. Kardeşimi.
Hocam, başlangıç seviyede şizofrensin. Kendinize ve çevrenize zarar vermemek için psikiyatrise görünün. Durum ilerlerse kısa süreliğine akıl hastanesinde kalın.

Ne🤨? Ergenlikten olamaz mı 15 yaşındayım.

Anlamadım, kardeşim dediğin kişi gerçekte var mı? kafanda mi kurdun,? Onun için mi şizofren mıyım diyorsun?

@sagobch Ergenseniz normal sayılabilir fakat yaşının ilerlemesine rağmen bu durum geçmediyse tedavi almalısın.

Geri
Yukarı