Şizofrenlik nasıl anlaşılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başından gitmeyen çocuğu meditasyon yağarak yollayabilir misin? Komik değil mi? Misal; müslümansın ve seni sürekli rahatsız eden birkaç cin var. Ne yapacaksın? Kendini rahatlatıp meditasyon mu? Yoksa Allah'ın sana gönderdiği koruyucu dua ve sureleri mi?

Müslüman'ım ve bu konunun dinle alakası olduğunu sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam cin suresinde cinlerin ayrı, bizim ayrı alemlerde olduğumuz söyleniyordu. Buna göre ayrı alemde olan bir varlığın bizimle uğraşması da garip olurdu.

İnternetten bir dua videosu açtım ve uyuyacağım açıkçası bu tür arapça şeylerden korkarım ama küçük bir rahatlama hissettirmiyor değil.
Bu tarz şeyler seni rahatlatabilir ama doktora gitmeyi unutma.
Müslüman'ım ve bu konunun dinle alakası olduğunu sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam cin suresinde cinlerin ayrı, bizim ayrı alemlerde olduğumuz söyleniyordu. Buna göre ayrı alemde olan bir varlığın bizimle uğraşması da garip olurdu.
Aslında musallat olması mümkün ama biz daha üstün bir canlıyız diye biliyorum ama çok korkuyoruz atalarımız bize biraz fazla abartarak anlatmış sanırım.

Yanlış biliyorsun farklı alemde olsak bile göz perdesi kalkarsa görebiliriz.

Yanlış biliyorsun farklı alemde olsak bile göz perdesi kalkarsa görebiliriz.

Bu tarz şeyler seni rahatlatabilir ama doktora gitmeyi unutma.

Aslında musallat olması mümkün ama biz daha üstün bir canlıyız diye biliyorum ama çok korkuyoruz atalarımız bize biraz fazla abartarak anlatmış sanırım.

Değerli hocalarım fikirleriniz gayet güzel öncelikle teşekkür ederim. Fakat ben bir Müslüman olarak Allah'ın izni olmadan değil cin musallatını, ayağımıza taş batmasının imkanı olmadığının görüşündeyim.

Dostum bence ya şizofrensin ya da sana cinler musallat olmuş. Bu konuyu ilk başta ailenizle sonra uzmanlar ile konuşun.

Değerli hocalarım fikirleriniz gayet güzel öncelikle teşekkür ederim. Fakat ben bir Müslüman olarak Allah'ın izni olmadan değil cin musallatını, ayağımıza taş batmasının imkanı olmadığının görüşündeyim.

Hocam elhamdülillah ben de Müslüman'ım ancak şunu bilmenizi isterim ki musallat olduysa kesinlikle kolay kolay kurtulamazsınız zihniniz etkilenmesin diye daha kötü sonuçları yazmadım.

HZ. Süleyman cinlere hükmetmiştir ve onlara bu Dünya'da emriyle yapılar yaptırmıştır. Allah'ın izni olmadan kimse bir şey yapamaz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı