Sjcam SJ4000 Air 4K Wi-Fi Firmware güncellemesi

tunahanbag

Kilopat
Merhabalar Wi-Fi özelliği olan yeni bir kamera aldım ve uygulamasından bağlanıp çalıştırdım. Ama kameraya bağlı olabilmek için mevcut bağlantınız ile kameranın Hotspot'una bağlanmak gerekiyor. Bu da internet erişiminizin olmayacağı anlamına geliyor. Uygulamada Firmware güncelleme menüsü var fakat kameraya bağlanın diyor, e bağlanıyoruz internete bağlanın diyor. Anlayacağınız böyle olmadı. Sjcam'ın kendi sitesinden baktım son sürüm 1.8 ve 2018 tarihli gözüküyor ama benim kameramın üstündeki yazılım (belki de donanım revizyonudur bilemiyorum yazılım sürümü başlığı altında geliyor orası kesin) 1.0 ve 2019 gözüküyor:

1590575934215.png

Kameranın ön kısmı:

1590575979549.png

Yukarıda bahsettiğim site linki: SJ4000 series firmware update

Ve belirteyim kullandığım uygulama :SJCAM Zone - Apps on Google Play
Ayrıca uygulamaya kaydolup girişimi de yaptım durumu fark ettirecek bir şey yok. Bu konuda da bilgide eksik etmeyelim.
Evet bu konuda, kameralarda deneyimli veya bilgili olan arkadaşlara soruyorum. Bu kameranın Firmware'ini nasıl güncelleriz? Üstteki linkteki yönergeleri okudum o şekilde yapabilirim. Ama sürüm numarası yüksek olmasına rağmen daha eski yılın yazılımı olduğu için bunu yapmayacağım bunun haricinde yazınız.
Son olarak üst kısmı kameranın farklı alt modelleri olması dolayısıyla cihazımı spesifik olarak sizlere tanıtmak için:

1590576461628.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olayı sjcam firmasına mail attım yazdıkları mailin türkçesi şu "SJ4000 air, aygıt yazılımını yükseltemeyen özel bir modeldir, kameranızda herhangi bir sorun var mı?". Bu modelde update olmuyormuş ilk bende görünce şaşırmıştım fakat bu durum böyle bende yeni aldım kamerayı bu durumu bilmiyordum üzerine düşücem mail vs. atıcam eğer farklı birşey olursa yazarım.

Bende de Sjcam marka bir aksiyon kamerası var. Uygun yazılım dosyasını indirip MicroSd kartın boş dizinine atıyorsunuz ve kamerayı çalıştırdığınızda karttaki yazılımı bulup 3 4 dk süren bi açılış ekranında bekleterek arka planda kuruyor. Önemli olan uygun yazılımı indirmek. Ben ilk başta dikkatsizlikle 2inc ekranlar için olan sürümü indirdiğimde kamera siyah ekranda kalıp açılmamıştı ama daha sonra hatamı farkedip doğru yazılımla sorunsuz bir şekilde güncelledim. MicroSd nin içinde başka dosya olmaması gerekiyor. Sadece güncelleme dosyası olacak.

Son düzenleme:
Bende de Sjcam marka bir aksiyon kamerası var. Uygun yazılım dosyasını indirip MicroSd kartın boş dizinine atıyorsunuz ve kamerayı çalıştırdığınızda karttaki yazılımı bulup 3 4 dk süren bi açılış ekranında kuruyor. Önemli olan uygun yazılımı indirmek. Ben ilk başta dikkatsizlikle 2inc ekranlar için olan sürümü indirdiğimde kamera siyah ekranda kalıp açılmamıştı ama daha sonra hatamı farkedip doğru yazılımla sorunsuz bir şekilde güncelledim. MicroSd nin içinde başka dosya olmaması gerekiyor. Sadece güncelleme dosyası olacak.
Dediğini kaç defa denedim olmadı farklı microSD kart kullandım yine olmadı her türlü denemeyi yaptım. En sonunda sjcam firmasına mail atınca öğrendim ki sj4000 Air modellerinde güncelleme olmuyomuş.

Dediğini kaç defa denedim olmadı farklı microSD kart kullandım yine olmadı her türlü denemeyi yaptım. En sonunda sjcam firmasına mail atınca öğrendim ki sj4000 Air modellerinde güncelleme olmuyomuş.
O zaman evet doğrudur. Güncelleme sayfasında Air modeli için bende bir şey bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı