Skinny fat miyim?

Kas Kütlesi ile yağ arasındaki orantıdan olabilir. Bilmiyorum çok,spor yapıyorum bayadır 1.80 83 kiloyum skinny fat değildim bu aralar bıraktım sporu yememe içmeme dikkat etmedim göbeğim çıktı. Spora ağırlık ver bence kalori açığı oluşturman lazım fitness'a gidiyorsan supplement önerebilirim.

Kalori olarak araştırdım bebe bisküvisi süt muz ceviz karıştırın diyordu onu deniyorum birkaç haftadır pirinç ununu da denerim.
Fıstık ezmesi de var diye biliyordum ben.

Spor salonuna gerçek anlamda antrenman yapmaya gidiyorsan hızlıca çözebilirsin. Yediklerine dikkat et, tüketebildiğin kadar protein tüket, yağ ve karbonhidrat alımını kontrollü yap.

Ağır bir antrenman sonrası 30-45 dakika koşu bandında 12-15 eğim, 3-5 arası bir tempoda yürüyüş yapabilirsin. Yağ yakımına katkı sağlayacaktır.

Sanırım biraz kilo vermen gerekiyor. Bu şekilde 5 kilo ver sonrasında vücudunu kontrol et. Bol su tüketmeyi unutma.

Kalori olarak araştırdım bebe bisküvisi süt muz ceviz karıştırın diyordu onu deniyorum birkaç haftadır pirinç ununu da denerim.
İnternetten gördüğünüz tariflerle kilo alamazsınız. Ne yiyorsanız ondan kaç gram yediğinizi bilmeniz ve kalori hesabı yapmanız gerekiyor.

Önce internetten bazal metabolizmanızı hesaplayın (%100 doğru olmasa da fikir oluşması açısından iyi oluyor). Daha sonrasında çıkan sonucun günlük olarak 300-500 kalori üzerinde bir beslenme diyeti oluşturursanız kilo almamanız imkansız.

Kalori hesaplaması için uygulama için; fatsecret önerebilirim fakat dediğim gibi yediklerinizin kaç gram olduğunu bilmeniz ve bu uygulamaya girerek günlük toplam kaç kalori aldığınızı takip etmeniz gerekiyor.

Merhaba, 16 yaşındayım. boyum 172 cm ve 70 kiloyum ama göbek bölgesinde özellikle alt kısımlarında yağlanma var. Tam olarak skinny fat durumuna giriyor mu bilmiyorum ama bunu çözmem lazım çünkü sosyalliğimi bile etkiledi karantina döneminde böyle oldu ve toparlayamadım. Spora başladım ve biraz daha dikkatli beslenmeye çalışıyorum. Yapmam gereken başka bir şey varsa söyleyebilir misiniz?
Bölgesel yağlanma v.b durumlarda bitkisel yağ ve yiyecekleri azaltıp/kesip 3 ay kontrol et. Sade yağ, tereyağı, hayvan yağları ile beslen. Karbonhidrat alma demiyorum ancak salata/zeytinyağlılar ile zorlamana gerek yok.

Fıstık ezmesi v.b öneren arkadaşlar, Omega 3-6 dengesini araştırın. Tutup kendinizi balık paketleme tesisi çöpü balık yağı ile desteklemeyin.*

*Not: Lanet olası şekersiz fıstık ezmesini böğürtlen reçeli, çilek reçeli, leziz bir Kars gravyer veya İzmir tulumla, bal veya güzel az pişmiş biftek üstüne yemek çok leziz ancak protein kaynağı olsa da barsak fauna dengesini bozar kendisi.

Merhaba, 16 yaşındayım. boyum 172 cm ve 70 kiloyum ama göbek bölgesinde özellikle alt kısımlarında yağlanma var. Tam olarak skinny fat durumuna giriyor mu bilmiyorum ama bunu çözmem lazım çünkü sosyalliğimi bile etkiledi karantina döneminde böyle oldu ve toparlayamadım. Spora başladım ve biraz daha dikkatli beslenmeye çalışıyorum. Yapmam gereken başka bir şey varsa söyleyebilir misiniz?
Abur cuburlardan uzak dur. Şeker ve karbonhidratı azalt

Geri
Yukarı