Skolyoz Ameliyatı Geçiren Kişinin Askerliğe Uygunluğu

ahmetcnsglk

Hectopat
Daha fazla  
2009 yılında skolyoz sebebi ile ameliyat oldum ve platin takıldı. 23 yaşındayım ve tecil bittiği için ilk başta aile hekimime gittim ve beni istediğim bir hastaneye sevk etti. (En yakın hastaneyi seçtim)
Gittiğim hastane Fatih Devlet Hastanesi Nafiz Köfrez Hastanesin'den Organize Sanayi Polikinliğine sevk ettiler ve burada sadece röntgen (tam teşekküllü bir hastane değil) çekilip askerliğe uygundur yazıldı. Başka hiçbir muayene yapılmadı veya heyete çıkarılmadım. Derecemi sorduğumda bir şey yok deyip salladı yani açıkçası beni salladı doktor. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misin ? 2009 senesinden raporumu tekrar isteyip rapora şikayet mi etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2009 yılında skolyoz sebebi ile ameliyat oldum ve platin takıldı. 23 yaşındayım ve tecil bittiği için ilk başta aile hekimime gittim ve beni istediğim bir hastaneye sevk etti. (En yakın hastaneyi seçtim)
Gittiğim hastane Fatih Devlet Hastanesi Nafiz Köfrez Hastanesin'den Organize Sanayi Polikinliğine sevk ettiler ve burada sadece röntgen (tam teşekküllü bir hastane değil) çekilip askerliğe uygundur yazıldı. Başka hiçbir muayene yapılmadı veya heyete çıkarılmadım. Derecemi sorduğumda bir şey yok deyip salladı yani açıkçası beni salladı doktor. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misin ? 2009 senesinden raporumu tekrar isteyip rapora şikayet mi etmeliyim?

Eğer doktor uygundur diyorsa sağlık açısından bir sıkıntınız yoktur. Keza eğer ağrılarınız, hareket kaybınız v.b. sıkıntılarınız olsaydı doktorunuz siz isteseniz de sizi ''askerliğe uygundur'' olarak işaretlemezdi.

Sizin burada kendinize sormanız gereken soru şu : Askere gitmek istiyor muyum? Eğer cevap evetse olduğunuz ameliyat sizi engellemez. Hayır ise yöntem çok. İlk olarak raporunuzu çıkarttırıp başka bir hastaneye başvurarak başlayabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Uygunluk için iyi bir hastane de muayene ol, eğer sorun olmaz ise detaylı bir inceleme sonucu, gitmen de bir sorun olmaz. Bunun için rapor çıkarıyor hastaneler diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı