Skolyoz ameliyatı sonrası his kaybı

Yüzmeye gitmenin sana aşırı yararı olacaktır. Eğer yakınında kapalı yüzme havuzu felan varsa git. Skolyoz öncesi ve sonrası için birebir

Yani ortada düzeltelecek bir şey kalmamış. 33 omurumdan 18-19 tanesi pasif durumda. Ama yüzmeyi yazdım bir kenara, deneyeceğim bir ara.

Açıkçası vücut geliştirme yapmanızı tavsiye etmiyorum eğer implant varsa çünkü pek sağlıklı değil yaptığınız, size en uygun spor sabah koşuları ve yüzme olacaktır. Tekrardan geçmiş olsun diliyorum.

İmplantlar konusunda doktorum kırılma ihtimali o kadar düşük ki, belki çatıdan atlasan kırılır demişti. Zaten Fitness'ı bırakamam çünkü kalan sırt kası eşitsizliği ve kürek kemiği çıkıntısı gibi kalan bir kaç detayı düzeltmek istiyorum.

Doktor yüzmeyle ilgili bir tavsiyede bulunmuş muydu? Bir de neden doktora gitmeyi düşünmüyorsunuz? Randevu mu alınmıyor? Yoksa dışarı çıkmaya mı korkuyorsunuz?

Korona yüzünden bazı hastaların doktora gitmemeleri yüzünden o hastalıklarda rahatsızlık yaşadıklarını duymuştum. Eğer ciddi bir durum varsa mutlaka gitmelisiniz.

Bu arada yüzme konusunda tersine zararı olabileceği söylenen yazılar var.

Ayriyetten doktora her yıl kontrole gidiyorum. Yılbaşında tekrar gideceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Yani ortada düzeltelecek bir şey kalmamış. 33 omurumdan 18-19 tanesi pasif durumda. Ama yüzmeyi yazdım bir kenara, deneyeceğim bir ara.

İmplantlar konusunda doktorum kırılma ihtimali o kadar düşük ki, belki çatıdan atlasan kırılır demişti. Zaten Fitness'ı bırakamam çünkü kalan sırt kası eşitsizliği ve kürek kemiği çıkıntısı gibi kalan bir kaç detayı düzeltmek istiyorum.

Ayriyetten doktora her yıl kontrole gidiyorum. Yılbaşında tekrar gideceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.
Eğilme ve hareket kaybı yaşadınız mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı