Skolyoz Tedavisi

Giles

Hectopat
Bu rahatsızlığı daha önce deneyimlemiş insanlar varsa aranızda belki onlardan biraz bilgi alabilirim. 28 derece skolyozum var özellikle bel kısmımda omurliğim sola doğru kıvrılıyor. Bilgisayar oynarken yamuk oturduğum için olduğunu düşünüyorum henüz 17 yaşındayım Balıkesir Üniversitesinde bir profesöre gösterdim ve ameliyat yerine korse takılıp tedavi olabileceğini söyledi ve korseyi izmirde daha kolaya yaptırabileceğimizi söyledi. İzmire gitmemize daha var ve bende biraz belime iyi gelsin diye egzersizler deniyorum gelelim konuyu açma sebebime asıl soruya. Belimde sola doğru eğik demiştim peki şimdi ben uzun süre sağa doğru eğik oturursam yani bilgisayarda otururken yaptığım hareketin tam tersini yaparsam oradaki kaslara ve omurliğe zarar verir miyim? Veya bir düzelme sağlar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Skolyoz ameliyatı oldum. Sene 2012 idi. Ameliyatımı Prof Dr. Kamil Çağrı Köse yapmıştı. Sakarya' da ameliyat olmuştum. Ben Manisa' da yaşıyorum. O zaman profesör değildi sanırım doçent olması lazım. Gerçekten muhteşem bir ekibi vardı. Bu ameliyattan çok fazla yapmıştı. Bahsettiğim doktor televizyonlara da çıkıyordu. Hatta Youtube kanalı var bakabilirsin. Benim omuriliğim S şeklindeydi. Derecesini tam hatırlamıyorum. Yani korse vs işe yaramıyordu. Ameliyat oldum. Şu an çok şükür ki çok iyiyim. Hiç bir sorunum, şikayetim yok. Seninki korse ile düzelecek seviyede sanırım. Bu gayet güzel. Bahsettiğin eğikliğin ters tarafına doğru hareket etmeni tavsiye etmem. Bu yarardan daha çok zarar verebilir belki. Doktora danışmadan herhangi bir hareket yapmamanı öneririm. Merak ettiğin bir şey varsa cevaplayabilirim. Çok geçmiş olsun kardeşim.

Eğer İstanbul’daysan çok kaliteli bir Fizik Tedavi doktorunu önerebilirim. Ameliyat olmayı düşünmüyorsan, korse gibi ortezler işe yarayacaksa gerçekten bu işe hayatının büyük bir kısmını vermiş insanlarla görüşmelisin.

Dostum S şeklinde sırtımın sağ tarafında skolyoz var, 15 derece civarında. İlk ağrıdan dolayı doktora gittiğimde 6-7 dereceydi ve ilerleyip 15 dereceye kadar geldi. Söyledikleri tek şey yüzmek. Yüzmek iyi geliyormuş. Belirli bir yaştan sonra kemik gelişimi durduğu için ilerlemesi duruyormuş herhalde.

Eğer İstanbul'daysan çok kaliteli bir fizik tedavi doktorunu önerebilirim. Ameliyat olmayı düşünmüyorsan, korse gibi ortezler işe yarayacaksa gerçekten bu işe hayatının büyük bir kısmını vermiş insanlarla görüşmelisin.

Hocam çok zaman olmuş fakat benim de skolyozum var ve kaliteli bir doktor arıyorum. Acaba söyleyebilir misiniz istanbuldaysa halen.

Yeni konular

Geri
Yukarı