Skylake için kasa ve soğutma tavsiyesi

metanilin

Hectopat
Merhaba.

Kurmayı düşündüğüm sistem (çoğu alındı) ve tavsiye istediğim başlıklar aşağıdaki gibi. Fiyatı olabildiğince düşük tutmaya çalışıyorum. Ama ilerde üst seviye soğutma ve SLI için hazır olsun istiyoryum.
İlk başta Zalman Z11 Neo almayı düşünüyordum ama çeşitli nedenlerden bu mümkün olmadı.
İşlemci soğutucusu olarak Noctua d14 de çok büyük ve RAM slotlarını kapatacağı için Hyper 212 evo düşünüyorum.

İlk başlarda ileri seviye OC yapmayı düşünmediğim için fiyat performans soğutucusu alıp. İlerde 4k SLI falan durumunda Soğutucu güncellemesi yapma niyetindeyim.

Bir arkadaş Aerocool ds200 tavsiye etti.
Ben Thermaltake v71 beğendim ama çok pahalı aslında. Bir avantajı da üzerinde yeterince fan ile gelmesi.

AnakartASUS Z170 Pro Gaming (LGA 1151)
İşlemci Intel 6700 K
SSDSSD Sandisk Ultra ii 240 Gb
PSU FSP AURUM PRO 80PLUS GOLD 1200W
RamCrucial Ballistix Sport 16GB(2x8GB) 2400MHz DDR4 Ram
Ekran kartıEVGA Nvidia GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+ 6GB 384Bit GDDR5 (DX12)
İşlemci Soğutucu?
Kasa Fanı?
Kasa?
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
İleri derece O.C yapmayacaksan eğer kule tipi bir soğutma alman yeterli olacaktır. Zaten işlemcin son derece güçlü. Oyun ise kullanım amacın O.C atmana bile gerek kalmayacak. Kasa olarak Xigamtek'in Mid Atx kutu kasaları var. PSU olmadan onları tercih edebilirsin. Soğutucu montajı için birebir.

Soğutucu için Noctua NH-L9x65 olabilir. Belleklerin alanını kapamaz.

Dosya Ekleri

• NOCTUA NH-L9x65.jpg
    NOCTUA NH-L9x65.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 258
CM 212 Evo'nun buna göre sonuçları daha iyi görünüyor birkaç sitede.Fiyat/fayda açısından ibreler CM 212 Evoyu gösteriyor. Kasa konusunda özellikle tavsiyede bulunabilrseniz sevinirim. V71 e yakın güç kaynaksız daha ucuz ne bulabilirim ?

Ben de CM 212 Evo kullanıyorum. Test amaçlı 6700k işlemcime OC yaptım. Asus anakartın Optimal mode yükseltmesiyle %7'lik (4.3 Ghz) bir performans artışı oldu. Boşta 33-37 arası çalışıyor. Stress testi uyguladım AIDA64 programıyla 75-80 dereceye kadar çıktı sıcaklık değeri. Fanların hızını da Asusun Fan Xpert programı ayarlamıştı fazla fan gürültüsü de yoktu. Biraz daha sesli kullanımda ısı değerleri birkaç derece daha düşük olacağına inanıyorum. JaroxJamaica da dediği gibi çok güçlü bir işlemci olduğu için oyun için OC yapmaya ben de gerek görmüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı