Skyrim evrenini öğrenmek istiyorum

BlackDragonTR

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar, bu zamana kadar Skyrim'i sadece oynadım geçtim ama dün düşündüm ve Skyrim evrenini ( 5. oyundan bahsediyorum çünkü diğer 4 oyunu oynamadım ve Elder Scrolls serisini Skyrim ile tanıdım ) anlamak istiyorum ama bunu oyunun içinde oynayarak yapmak istiyorum. Oyunda var olan kitap vs gibi nereden başlayabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar arkadaşlar, bu zamana kadar Skyrim'i sadece oynadım geçtim ama dün düşündüm ve Skyrim evrenini ( 5. oyundan bahsediyorum çünkü diğer 4 oyunu oynamadım ve Elder Scrolls serisini Skyrim ile tanıdım ) anlamak istiyorum ama bunu oyunun içinde oynayarak yapmak istiyorum. Oyunda var olan kitap vs gibi nereden başlayabilirim? Teşekkürler.

Skyrim benim için sadece bir oyun değil, ayrı bir dünya demektir. Forumları okuyabilir, oyunları bir daha oynayabilirsiniz.

3. ve 4. oyunu da oynayın. Eso'yu da oynayabilirsiniz. Bol bol wiki sayfasında gezin. Boş olmayan kitapları okuyun. https://www.youtube.com/c/FudgeMuppet/videos bu kanalı takip edebilirsiniz.

Benim eski mekaniklere sahip oyunu oynayamama gibi ilginç bir huyum var hocam :) 20 yaşındayım ve yeni nesil oyunlar ile büyüdüğüm için artık eski nesil oyunlardan zevk alamıyorum Skyrim'i bile 100 küsur mod ile yeni nesil hale getirerek oynuyorum ama denerim eski oyunları oynamayı teşekkür ederim.
Oyunun içinde kimsenin takmadığı lore cinsinden kitaplar var. Onları okuyabilirsin ancak o kadar takmıyor ki kimse, yama ile falan oynuyorsan çevirmemiş bile olabilirler.

Yok hocam kitapların hepsi çevilirmiş elimden geldiğince hikaye ile bağlantılı olan kitapları okumaya çalışıyorum teşekkür ederim.

Bu tür konuları anlatan Türkçe bir sürü video var. Ben genelde İngilizce kanalları izliyorum ama sanırım bunlar da iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Elder Scrolls Türk sitesinin Wiki sayfasına bakabilirsin. Birçok içeriği (belki de hepsini) çevirmişler. Ben de bir ara oradan merak ettiklerimin hikayelerine bakıyordum.

Forumlardan başla. Kendince Skyrim'de bulunan, ne olduğunu bilmediğin bir şeyi kendine sor. Örneğin: "Ulfric Stormcloak niye isyan başlattı?" Ardından yabancı kaynaklara gir ve araştır Ulfric'i. Konudan konuya atla. İşin sonunda The Elder Scrolls I: Arena'nın hikayesi Jagar Tharn'ın Tamriel'i esareti altına almaya çalışmasından çıkacaksın :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı