Skyrim legendary edition Türkçe Yama Kurulumu

Saltasar

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben bugün The elder scrolls V legendary edition bu oyunda 3 tane DLC'nin de olduğunu biliyorum ama ögrenmek istediğim, benim gibi bu oyunu almış ve kurduğunda 3 DLC ile de oynamış olan biri bana detaylıca kurulumunu ve türkçe yamasını anlatabilir mi? Gerçekten cok iyi olur.

skyrim-logo-5.jpg

Dostum böyle bir konuyu başlattığın çok iyi oldu. Bende legendary edition aldım ve dlc lerle beraber kurunca hepsine aynı anda nasıl yama yapacağımı bilmiyorum. Umarım yapabilen arkadaşlar bizimle paylaşır.

Açıkcası benim bilgisayarım serviste ve ben bu günlerde steam da yapılan indirimle beraber aldım oyunu...daha önce dlc'lerle beraber hiç oynamadığım için steam üzerinden dlc'leri oyun üzerine nasıl kurarız hiç bilmiyorum..ama türkçe yama konusunda steam atölye de tükçe yama modlarının olduğunu biliyorum...Tabiki kurulumu hakkında bir fikrim yok

Bildiğim kadarıyla Türkçe yamayı kursanız bile oyunda çok fazla ingilizce metin olacak DLCler yüzünden dolayısıyla kurmamak daha iyi olabilir sizin için tabi size kalmış.

Yok onun için skyrim için dosya konumunu aç değip data'ya gireceksin ve ordaki strings dosyasındaki bütün englısh dosyalarını siliyorsunuz..silince oyundaki dil karmaşasındam kurtuluyoruz..

Atölyeden Skyrim'e girin. Arama kısmına "türkçe" yazın 4 adet yama çıkacak. Ilk olarak DLC'siz normal Skyrim yamasına girip abone olun. Orada zaten kurulum yazıyor. Ardından diğer DLC'lere de abone olursanız yama sorunsuz olur.

Şöyle birşey var oyunun kendisinin türkçe yamasını yapmak kolayda gidip legendary edition alıp ve dlc lerin hepsini yükleyipte daha sonra türkçe yama yapmak kolay değil. Alıp yapan bir arkadaşımız uygulayıp videosunu atsa çok faydalı olur diye düşünüyorum..

Evet bende katılıyorum..aslında hem dlc'lerin kurulumlarını hem de türkçe yama kurulumlarına dair bir video olsa daha iyi olur..bu oyun hepimiz için güzel ve özel bir oyun..Şimdiden çok teşekkürler (y):)

Son düzenleyen: Moderatör:
Skyrim gibi bir oyun daha kolay kolay gelmez diye düşünüyorum. Benim için skyrim in çok değerli bir yeri var. Size bir anımı anlatayım benim bir laptopum vardı (şuan rahmetli) bazı tuşları basmıyordu. Arkadaşımda skyrimi gördüm ve çok heveslendim hemen oyunu korsan olarak indirdim ve oynamaya başladım ama şöyle bir sorun var tab tuşu bozuk kendi kendime oyuna girince ayarlardan tabı başka bir tuşa aktarırım diye düşündüm. Oyuna girdim esc ye bastım bi baktım bi tutorial hesabı menüyü anlatan yazı çıktı ve altındada çıkmak için taba basınız yazıyor! Çıldırdım resmen ya o sinirle hemen dışarı çıkıp 10 liraya klavye aldım taktım taba bastım çalıştı çok sevindim Ben ayarlardan tabı değiştirene kadar klavyede temassızlık başladı. E tabi klavye 10 liralık olunca normal .anneme yalvar yakar o yaşımda logitech mk240 klavye mouse set aldırdım 85 tl ye sırf skyrim için ve oyunu oynamaya başladım ve verdiğim emeğe ve heyecana değdiğini hissettim. İşte bu yüzden skyrim benim hayatımın ayrı bir noktasıdır...
Eğer bu anımla size birşeyler katabildiysem ne mutlu bana...

Bu oyun basit bir oyun değil yanlış hatırlamıyorsam 3000'e yakın kelimeyi gerçekte hiç olmayan ve sadece oyun için yapılan bir dile çevrilmiş..bu dil sadece kullanıcılar avutulsun diye yapılmış bir dil değil,bildiğin dolu dolu grameri olan alfabesi olan bir dil alfabede c harfi bulunmuyor mesela..bende bu oyunu ilk olarak the elder scrolls online için yapılan cinematrix fragmanlarda farkettim..umarım lol yada metin2 tarzı olmaz diyordumki birkaç ay kadar önce oyunu oyunun çıkacak bir oyun olmadığını,zaten çoktan çıktığını farkettim hali hazırda şu sıralar yapılan steam indirimide ilaç gibi geldi ve hemen aldım oyunu..gelcekten hakkını verelim bu oyun kendi sınıfında eşsiz bir oyun..umarım yapımcı şirket bize THE ELDER SCROLLS VI'da oynama fırsatı verir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı