Skyrim SE Türkçe yama oyunu tamamen çevirmedi

Miuysti

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi ben oyuna kendimce modlar indirdim. Çoğu modu da uyumlu hale getirdim Türkçe yama için. Ancak şöyle ufak bir sorun oldu. Çok büyük bir şey değil de her gördüğümde canımı sıkıyor.

1632336457454.png

Kapılara gelince gelen bu yazıların bir kısmı Türkçe,

1632336589986.png

Bir kısmı da İngilizce.

Mod çakışması oluyor sanırım.

1632336669710.png

1632336695481.png

Modlar bu şekilde. Eğer ki gözünüze bir şey çarparsa söyler misiniz?

Modlu Skyrim Turkce maalesef oynanmiyor. Illaki bir mod Turkce string dosyasini Ingilizce ile degistiriyor ve yama bozuluyor. Bu dediklerim 100+ mod kullanan kisiler icin gecerli tabi herkese denk gelmeyebilir.
Türkçe yaması olan modlarda pek sorun olmuyor sürümleri uyuştuğu sürece bence.
Mod işi insanı acayip kasan bir durum bir süre sonra mod yüklemesiydi kaldırıp farklısını kurmaydı yok efendim hata verdi türkçe bozuldu kontrolüydü bir bakıyosun oyunu oynadığın süre 1 saat modlara uğraştığın süre 12 saat 😂

Türkçe yaması olan modlarda pek sorun olmuyor sürümleri uyuştuğu sürece bence.
Mod işi insanı acayip kasan bir durum bir süre sonra mod yüklemesiydi kaldırıp farklısını kurmaydı yok efendim hata verdi türkçe bozuldu kontrolüydü bir bakıyosun oyunu oynadığın süre 1 saat modlara uğraştığın süre 12 saat 😂
Ben Turkce oynamayi biraktim bunun yuzunden. Istedigim cogu modun Turkce yamasi bile yok zaten. Zaten modlama zor bir sey bir de ustune Turkce yamasini ariyorsun modun falan.

Ben Turkce oynamayi biraktim bunun yuzunden. Istedigim cogu modun Turkce yamasi bile yok zaten. Zaten modlama zor bir sey bir de ustune Turkce yamasini ariyorsun modun falan.
Modlama konusunda en rahat oyun Gta:SA idi bence.
Skyrimin modunu kurmak ayrı dert düzenlemesi ayrı dert her bir modun sıralaması falan var gerçi programla tek tuş ama o bile yoruyor bir süre sonra.
Modların uyumluluğu ayrı dert. Sürümleriydi türkçesiydi falanıydı filanıydı oyunu oynamayı unutup sadece mod yapar hale geliyosun bir süre sonra.

Şöyle, her ne kadar her şeyin Türkçe yamasını kursan da bazen oyun kafayı yiyor ve tüm modları kaldırdığın halde bazı yerler İngilizce kalabiliyor. Eğer modlu serüvene gireceksen bunlara asla takılma, kim bilir hangi mod etki etti de oranın çevirisini bozdu. :D

Şöyle, her ne kadar her şeyin Türkçe yamasını kursan da bazen oyun kafayı yiyor ve tüm modları kaldırdığın halde bazı yerler İngilizce kalabiliyor. Eğer modlu serüvene gireceksen bunlara asla takılma, kim bilir hangi mod etki etti de oranın çevirisini bozdu. :D
Kafayi yeme degil de modlarin artiklari kalabiliyor PC'de. O kalan parcalari bulmasi ve silmesi imkansiz save bile mahvedebiliyor bile bazen.

Modlama konusunda en rahat oyun Gta:SA idi bence.
Skyrimin modunu kurmak ayrı dert düzenlemesi ayrı dert her bir modun sıralaması falan var gerçi programla tek tuş ama o bile yoruyor bir süre sonra.
Modların uyumluluğu ayrı dert. Sürümleriydi türkçesiydi falanıydı filanıydı oyunu oynamayı unutup sadece mod yapar hale geliyosun bir süre sonra.
Modlama olanagi ve topluluk olarak en genis oyun Skyrim'dir. Ama yine de Turkce kaynak kitligindan dolayi zor gelebilir modlama. Ingilizce onlarca rehber var oralardan ogrenilebilir. Ben ne zaman sikinti ceksem reddit'ten aratiyorum illa ki benden once biri sorunu yasamis oluyor cozuyorum oyle.
Evet aslında o yüzden Vortex yerine sanal dosya kurup oraya modlatan Mo2 kullanımını öneriyorum. Temizlemesi çok daha rahat oluyor.
Hocam Vortex zaten MO2 yapimcilarinin. Vortex de sanal dosya ile calisiyor ve daha iyi bence.

Evet aslında o yüzden Vortex yerine sanal dosya kurup oraya modlatan Mo2 kullanımını öneriyorum. Temizlemesi çok daha rahat oluyor.
Ben NMM(Nexus Mod Manager) Kullanmıştım yaparken rahattı aslında vortex çok karışık gelmişti.
Birde modların çoğunlu kadın karakterler üzerine aşırı sinir bozucu.

Modlama olanagi ve topluluk olarak en genis oyun Skyrim'dir. Ama yine de Turkce kaynak kitligindan dolayi zor gelebilir modlama. Ingilizce onlarca rehber var oralardan ogrenilebilir. Ben ne zaman sikinti ceksem reddit'ten aratiyorum illa ki benden once biri sorunu yasamis oluyor cozuyorum oyle.

Hocam Vortex zaten MO2 yapimcilarinin. Ve Vortex de sanal dosya ile calisiyor ve daha iyi bence.
Vortex'in sanal dosya oluşturduğunu bilmiyordum bak. Yine de mo2 candır.
Ben NMM(Nexus Mod Manager) Kullanmıştım yaparken rahattı aslında vortex çok karışık gelmişti.
Birde modların çoğunlu kadın karakterler üzerine aşırı sinir bozucu.
Oyunu ilk modlamaya başladığımda hep erkek karakter oynama alışkanlığımı sırf şu mod topluluğunun karı kız sevdası yüzünden yendim. Çok daha keyifli oldu. :D Tavsiye ederim.

Vortex'in sanal dosya oluşturduğunu bilmiyordum bak. Yine de mo2 candır.

Oyunu ilk modlamaya başladığımda hep erkek karakter oynama alışkanlığımı sırf şu mod topluluğunun karı kız sevdası yüzünden yendim. Çok daha keyifli oldu. :D Tavsiye ederim.
Yok hocam ben karakter konusunda erkek fixim. Hikayeli oyun da olsa RPG oyun da olsa 1 kere kadın karakter açmamışımdır.
Cinsiyetçilikten değil ama oynadığım oyuna odaklanamıyorum.
Özellikle hikayeli oyunlarda karakter yerine kendimi koyamıyorum çünkü karşı cins bir karakter var önümde :D

Yeni konular

Geri
Yukarı