Skyrim'de ölen NPC'yi geri getirebilir miyim?

zifrxdia

Kilopat
Yer
Charming, San Joaquin County, California
Daha fazla  
Meslek
Legal Owner of Teller&Morrow Automotive
Herkese selamlar, bugün sabahtan beridir Skyrim'den çıkamadım. Bir görev için Dragonsreach'te ejderhayı tuzağa düşürmeye çalışıyordum, ejderhanın canını azalttım. Ancak Lydia da tam o anda önüme geçti, çok az canı varmış. Ejderha yerine Lydia'ya vurdum ve Lydia öldü. Benim de biraz daha teknik kısma girip Lydia ile evlenme planım vardı. Sorum şu; Lydia'yı geri getirebiliyor muyum, eğer getirebiliyorsam nasıl getirebilirim?

Herkese selamlar, bugün sabahtan beridir Skyrim'den çıkamadım. Bir görev için Dragonsreach'te ejderhayı tuzağa düşürmeye çalışıyordum, ejderhanın canını azalttım. Ancak Lydia da tam o anda önüme geçti, çok az canı varmış. Ejderha yerine Lydia'ya vurdum ve Lydia öldü. Benim de biraz daha teknik kısma girip Lydia ile evlenme planım vardı. Sorum şu; Lydia'yı geri getirebiliyor muyum, eğer getirebiliyorsam nasıl getirebilirim?
Konsolu açın. Lydia'nın cesedine tıklayın ve "resurrect" yazın.

Konsolu açın. Lydia'nın cesedine tıklayın ve "resurrect" yazın.
Onu yapınca buga giriyor NPC misal ticaret adamıysa eşya satın alamıyorsunuz. Yaratıklar dışındaki karakterleri, hele de etkileşim bulunan NPC gibi karakterleri canlandırmayın. Sonra tüm ilerlemeyi geri almak zorunda kalırsınız.

@zifrxdia Save'yi geri al. Gerideki save dosyasını aç yani başka çözümü yok.

Herkese selamlar, bugün sabahtan beridir Skyrim'den çıkamadım. Bir görev için dragonsreach'te ejderhayı tuzağa düşürmeye çalışıyordum, ejderhanın canını azalttım. Ancak lydia da tam o anda önüme geçti, çok az canı varmış. Ejderha yerine Lydia'ya vurdum ve lydia öldü. Benim de biraz daha teknik kısma girip lydia ile evlenme planım vardı. Sorum şu; Lydia'yı geri getirebiliyor muyum, eğer getirebiliyorsam nasıl getirebilirim?

Ah be Lydia'm az ölmedin bende de :) youtube da videosu var ingilizce yazarsan çıkar çözümü

Oyunda otomatik save açıksa Dragonsreach'e girerken save almıştır. Yükleme kısmından o kayıta geri dön.
Lydia öldükten sonra bir şekilde geri getiririm dedim, o save'de Alduin'i kestim, Sovngarde'a iki kez gidip geldim, Falkreath Thane'i oldum, DLC alıp kendi evimi yaptım. O yüzden o seçenek pek olamaz gibi hocam, ama yine de teşekkür ederim.

Lydia öldükten sonra bir şekilde geri getiririm dedim, o save'de Alduin'i kestim, Sovngarde'a iki kez gidip geldim, Falkreath Thane'i oldum, DLC alıp kendi evimi yaptım. O yüzden o seçenek pek olamaz gibi hocam, ama yine de teşekkür ederim.

Ben bu kadar ilerlediğini asla tahmin etmemiştim. Yerinde olsam oyunu onu öldürdüğüm yerde bırakır çözüm bulana kadar devam etmezdim. 😄 Şu an cesedi bile belki orda değildir ve şehir mezarlığına götürülmüş olabilir. Eğer hâlâ orada ise "é" tuşuna basarak konsol açıp, ölüsünün üzerine tıklayıp resurrect 1 yazıp enterlayıp buglı çalışmasını göze alarak diriltmekten başka çaren yok.

Ben bu kadar ilerlediğini asla tahmin etmemiştim. Yerinde olsam oyunu onu öldürdüğüm yerde bırakır çözüm bulana kadar devam etmezdim. 😄 Şu an cesedi bile belki orda değildir ve şehir mezarlığına götürülmüş olabilir. Eğer hâlâ orada ise "é" tuşuna basarak konsol açıp, ölüsünün üzerine tıklayıp resurrect 1 yazıp enterlayıp buglı çalışmasını göze alarak diriltmekten başka çaren yok.
Sağolasın hocam denerim. Artık hiç olmadı Lydia'yı unutup Ysolda ile falan evlenirim. :D

Lydia öldükten sonra bir şekilde geri getiririm dedim, o Save'de Alduin'i kestim, Sovngarde'a iki kez gidip geldim, falkreath Thane'i oldum, DLC alıp kendi evimi yaptım. O yüzden o seçenek pek olamaz gibi hocam, ama yine de teşekkür ederim.

Reis şu kara elf diyarındaki sarışın bacıyla evlencen artık ölen NPC geri dirilmiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı