Skyrim'e yeni başlayanlar için öneriler

Wolf01

Decapat
Yer
On the island of Lian Yu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Halkla ilişkiler, Yazılımcı
Belki size saçma gelebilir ama sorum şu şekilde olacak: Daha önce Skyrim'i deneme şansım pek fazla olamamıştı maalesef ve sonunda denedim, yaklaşık 15-16 saat oynamaya ulaştım. Yeni başlayanlar için önerisi falan olan var mı? Ben Khajit sınıfını seçtim, Khajit Build Up'ı nasıl olması mesela?

Haritanın birçok yerinde altın karşılığında becerilerinizi geliştirebileceğiniz kişiler var. Her seviyede 5 kere yeteneğinizi yükseltebilir ve çok hızlı bir şekilde seviye kazanabilirsiniz. Her seviye geçtikçe geliştirmem istediğiniz yeteneği eğiten kişiye gidip eğitiminizi alın.

Haritanın birçok yerinde altın karşılığında becerilerinizi geliştirebileceğiniz kişiler var. Her seviyede 5 kere yeteneğinizi yükseltebilir ve çok hızlı bir şekilde seviye kazanabilirsiniz. Her seviye geçtikçe geliştirmem istediğiniz yeteneği eğiten kişiye gidip eğitiminizi alın.

Onu yapmayı bugün buldum. Teşekkür ederim bu arada geri dönüşün için de bir şey sorucam çok merak ediyorum. Khajit normalde en iyi yumruklarını kullanıyor ancak benim yumruklarım zayıf o yüzden ağır silah kullanıyorum. Silahlarımıza enchant basmayı biliyorum ama silahlarımızı yükseltme geliştirme vs. Gibi şeyler var mı hasarı arttırma falan?

Onu yapmayı bugün buldum. Teşekkür ederim bu arada geri dönüşün için de bir şey sorucam çok merak ediyorum. Khajit normalde en iyi yumruklarını kullanıyor ancak benim yumruklarım zayıf o yüzden ağır silah kullanıyorum. Silahlarımıza enchant basmayı biliyorum ama silahlarımızı yükseltme geliştirme vs. Gibi şeyler var mı hasarı arttırma falan?
Evet silahlar için çok çeşitli büyü ve özellikler var ama bunların etkili olanlarını başlangıç seviyesinde yapman zor. Unutma hangi yeteneğini kullanırsan o gelişir mesala sağa sola hayvanlara alev atarsan alev ve yıkım büyülerin seviye atlar.

@Wolf01, eşyalarınızı tılsımlayabilirsiniz. Bazı bölgelerde tılsımlama masaları bulunur. Buradan tıslımlayabilirsiniz. Kolye, yüzük ve zırhlarınızı da tılsımlayabilirsiniz. Isteğinize göre hasar, savunma, efsun artışı, elementlere karşı direnç gibi etkiler kazanabilirsiniz. Tılsımlama için önce başka bir tıslımlı eşyayı verip o tıslımı öğrenmeniz gerekir. Tılsımlama yeteneğiniz ne kadar yüksekse tılsımladığınız eşyaların verdiği etkiler o kadar fazla olur. Silahlarını ve zırhlarınızı yükseltebilirsiniz. Akçay'da(Whiterun) kapıdan hemen sağda olan Savaşnedimesi marketinin sağ kısmında yükseltme araçlarına ulaşabilirsiniz. Kapının sağındaki tezgahta zırhınızı, biraz daha sağda kalan bileme taşıyla kılıcınızı geliştirebilirsiniz. Başka şehirlerde veya başka yerlerde de bu araçlar karşınıza çıkabilir. Tek yerini düzgün bildiğim yer Akçay'da olan. Onun haricinde iksirler de içebilirsiniz.

Demircilik yeteneğini geliştirerek daha iyi silahlar craftlayabilirsin. Bileyleme taşını da kullan. Yumruklar için enchant vardı. Vadikentte bulabilirsin bu enchantı.
Iksir yapma becerini geliştirirsen daha iyi simya ve enchant yapmanı sağlayan iksirler üretirsin. Burada bir açık vardı kullanmak istersen. Daha iyi iksir yapma iksirini içip enchant yapma iksiri yapıyorsun. Ondan sonra eşyalarına daha iyi simya yapma enchantı basıyorsun. Daha sonra tekrar simya tezgahında güçlü iksirler hazırlama iksiri yapıp içiyorsun. Sonra daha güçlü tılsım yapma iksiri hazırlayıp içiyorsun. Bunu ne kadar çok yaparsan o kadar iyi. Mesela %10000 daha güçlü tılsımlar getirebilirsin böyle 😀

Son düzenleme:
Demircilik yeteneğini geliştirerek daha iyi silahlar craftlayabilirsin. Bileyleme taşını da kullan. Yumruklar için enchant vardı. Vadikentte bulabilirsin bu enchantı.
Iksir yapma becerini geliştirirsen daha iyi simya ve enchant yapmanı sağlayan iksirler üretirsin. Burada bir açık vardı kullanmak istersen. Daha iyi iksir yapma iksirini içip enchant yapma iksiri yapıyorsun. Ondan sonra eşyalarına daha iyi simya yapma enchantı basıyorsun. Daha sonra tekrar simya tezgahında güçlü iksirler hazırlama iksiri yapıp içiyorsun. Sonra daha güçlü tılsım yapma iksiri hazırlayıp içiyorsun. Bunu ne kadar çok yaparsan o kadar iyi. Mesela %10000 daha güçlü tılsımlar getirebilirsin böyle 😀

Anladım çok teşekkür ederim. Ben Heavy Armor Skill'imi geliştirdim 5/5 yaptım ancak. Heavy Armor kısmında bulunan Juggernaut Skill'i 2/5'te kaldı ve Khajit yumruk kullandığı için Fist of Steel(Çelik yumruk) Skilini açmamı tavsiye ettiler. 10 seviyeyim ve perk geldigi zaman Juggernaut'u geliştirmeyi denedigimde olmuyor ve dedigim skili açabilmem için önce Juggernaut skilini tamamlamam lazım

Bu arada vadikentin ingilizcesi oyunda ne olarak geçiyor bilginiz var mı?

Anladım çok teşekkür ederim. Ben Heavy Armor Skill'imi geliştirdim 5/5 yaptım ancak. Heavy Armor kısmında bulunan Juggernaut Skill'i 2/5'te kaldı ve Khajit yumruk kullandığı için Fist of Steel(Çelik yumruk) Skilini açmamı tavsiye ettiler. 10 seviyeyim ve perk geldigi zaman Juggernaut'u geliştirmeyi denedigimde olmuyor ve dedigim skili açabilmem için önce Juggernaut skilini tamamlamam lazım

Bu arada vadikentin ingilizcesi oyunda ne olarak geçiyor bilginiz var mı?
Oyunu Türkçe oyna çok daha zevkli. Oyun çeviri gerçekten çok güzel çevirmiş. Eksiksiz %100 Türkçe çevirmişler adamlar yani bir dünyayı çevirmişler.

Bu bir çok oyunculu oyun değil. Tavsiye almanızı önermem. Oynayarak keşfederseniz daha keyifli olacaktır. Ben temel modlama olayına girişmenizi öneririm. Hata düzelten modlar, oyunu zorlaştıran ya da kolaylaştıran modlar diye gidebilirim.
Modlama için bazı araçlar değişti. Ama halen kabaca aynı mantıkla yükleniyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyunda para kazanmanın en kolay yolu iksir üretmek. İksir üretiminde gelişirsen pazarlık için iksirler de üretebilirsin ve iksirlerini daha pahalıya satabilirsin. Belli bir paraya ulaştıktan sonra da demircilerden bol bol deri alıp bunu zırha çevirebilirsin bu şekilde de zırh ustalığını arttırabilirsin. Öyle bir oyun ki, ister avcı ol ister şifacı ya da tılsımcı belki de vahşi bir savaşçı, usta bir hırsız, nefesi kuvvetli bir hoca. Yok yok oyunda yav. Steam'den aldıysan atölyeye muhakka göz at. Mod yüklersen oyundan alacağın keyif 2'ye 3'e katlarsın. Eğer Steam dışıysa Modnexus'dan binlerce hatta on binlerce mod bulabilirsin. Oyunun dilini Türkçe yap ve oyundaki tüm kitaplara göz at gerçekten çok güzel şeylerden bahsediyor ya da ip uçları veriyor. Khajit ırkı ilk seviyelerde pençesini(yumruklar) kullanarak daha yüksek hasarlar verebilir, ayrıca sinsilikle ünlü bir ırktır hırsız ya da suikastçı olabilirsin. Irkın yeteneklerinden tam olarak yararlanabilmen için hafif zırhlar ve tek elli kılıç ya da hançer kullanmalısın. Bu arada Vadikent, Riften diye geçiyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı