Slax Linux hangi program ile USB belleğe yazılabilir?

Şefik Mert

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar acaba slax Linux'u USB belleğe yazmak için Windows üzerinde hangi programı kullanabilirim? Rufus denedim, olmadı önyüklenirken syslınux hatası verdi.

Acaba denemiş kullanıcı var mı? Eğer varsa hangi uygulamayı kullandığını söyleyebilir mi? Garanti olsun istiyorum. :)

Slaxos için denemedim ama yumi ile birçok Linux dağıtımı yazdırmışlığım var.
Elemantaryos, arcolinux Linux Mint, Ubuntu, endevouros, Kali...
Hatta hangi dağıtımı USB'ye çekeceğinizi seçip öyle işlem yapıyorsunuz.

Ama isterseniz indirip deneyip sonucunu buraya yazabilirim müsait olunca ama o kadar dağıtımda sorun olmadıysa slaxosta da olmaz.

Çünkü Beni Oku dosyasını okumamışsın. Yazdırdıktan sonra Beni Oku dosyasını okursan, çalıştırman gereken bir dosya olduğunu görürsün.
O dosyayı okudum o dosyadaki gibi yapacak olursam program kullanmaya gerek yok fakat zaten o dosya kullandığım cihazın önyükleyicisine uygun bir şekilde ayarlıyor ama benim kullandığım cihaz ile önyükleyeceğim cihaz farklı, bu nedenle uygulama kullanarak yazmam lazım.

BAT dosyasını çalıştırdıktan sonra farklı cihazlarda denediniz mi? Yanlış hatırlamıyorsam farklı cihazlarda da çalıştırılabiliyordu bu şekilde.

Şimdi tekrar okudum readme dosyasını aşağıdaki gibi yazıyor. Dosyaları kopyalayın ve bat dosyasını çalıştırın, yeterli olacaktır.

1) Copy the entire /slax/ directory to your USB drive.
If you are using Windows, you will get for example E:\slax\
You probably already did this - just make sure you are on your
USB drive now and not on your local harddisk.

2) Now navigate to directory /slax/boot/ on your USB drive.
In Windows, it will be E:\slax\boot\ for example.
Use explorer or any other file manager for this task.

3) While you're in the boot directory, locate file bootinst.bat
Run it by doubleclicking it. It will setup your USB to boot.

-- That's it. Your USB device is now ready to boot slax.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar acaba slax Linux'u USB belleğe yazmak için Windows üzerinde hangi programı kullanabilirim? Rufus denedim, olmadı önyüklenirken syslınux hatası verdi.
Merhaba Syslinux hatasını almanızın nedeni, flash belleğe yazarken bilgisayarınızın internet erişimi olmamasından dolayıdır. İnternete bağlandıktan sonra flash belleğe yazdırma yaparsanız gerekli syslinux dosyaları rufus sunucularından çekilir ve flash bellek içine embed edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı