Advertisement

Sleeved kablolarda AWG değeri önemli mi?

ichbingypsy

Femtopat
Arkadaşlar öncelikle selam, yeni toplamış olduğum kasadaki kötü kablo görüntüsünü kaldırmak adına sleeved kablo alacağım. Biraz araştırdım ve 16/18awg olarak farklı değerleri olduğunu gördüm fakat internette sadece bu ürünü bulabildim.
Size sormak istediğim, 18 awg kablo ile bir sıkıntı yaşar mıyım?
Yaşamaz isem linkteki ürünü alayım mı?
O kaliteli değil vb. derseniz de bana önerir misiniz?

WhatsApp Image 2022-05-06 at 19.14.59.jpeg

M/b: MSI X570 MEG ace.
GPU: 3080 Ti Suprim X

Margo61

Decapat
Sistemimde 3070 ti suprim x vardı. Yine piyasada bilinen birine sleeve kablo yaptırmıştım ismini veripte karalamak istemem youtube da kanalları felanda var. Bana kendisi belirtmişti bende bilerek aldım. Sleeve kablolar çok güç çektiği için uzun kullanımda sıkıntı çıkartabileceğini söylemişti. Nitekimde öyle oldu bilgisayar oyunlarda kapanmaya başladı. Suprim x ledlerinin titreşimli yanıp söndüğünü fark edince kablolardan şüphelendim çıkardım sorunum düzeldi. Tavsiyem el yapımı değilde bilindik markaların kablolarını alman. Corsair, cooler master vb.. Bazı sleeve kablolarda direnç felan oluyor. Şuan cooler master marka 7 psrça sleeve seti kullanıyorum qp den almıştım. Sıkıntı yok gibi ama hala tereddütlerim var.

KS
KS
ichbingypsy

ichbingypsy

Femtopat
Sistemimde 3070 ti suprim x vardı. Yine piyasada bilinen birine sleeve kablo yaptırmıştım ismini veripte karalamak istemem youtube da kanalları felanda var. Bana kendisi belirtmişti bende bilerek aldım. Sleeve kablolar çok güç çektiği için uzun kullanımda sıkıntı çıkartabileceğini söylemişti. Nitekimde öyle oldu bilgisayar oyunlarda kapanmaya başladı. Suprim x ledlerinin titreşimli yanıp söndüğünü fark edince kablolardan şüphelendim çıkardım sorunum düzeldi. Tavsiyem el yapımı değilde bilindik markaların kablolarını alman. Corsair, cooler master vb.. Bazı sleeve kablolarda direnç felan oluyor. Şuan cooler master marka 7 psrça sleeve seti kullanıyorum qp den almıştım. Sıkıntı yok gibi ama hala tereddütlerim var.
ben sadece beyaz renk istediğimden sadece bunu bulabildim. gözüme güzel gelen bi bu bir de lianli strimer var. olmadı elle düzeltebildiğim kadar düzelticem böyle kalsın. komponentlerin çalışması görüntüsünden bi tık daha önemli

Yukarı