SLI Nedir? Yapılması için neler gereklidir?

Slı iki veya daha fazla aynı nvidia kartının aynı anda birlikte çalışarak monitöre görüntü vermesidir. Slı için ekran kartının kodlarının aynı olması gerekir ve mümkünse aynı marka olmalı farklık olsada olur.

Benim bildiğim kadar SLI iki veya daha çok (en fazla 4) Nvidia markalı ekran kartını aynı sistemde kullanmadır.Yapılması için SLI destekli ekran kartı kullanılmalıdır.Ekran kartından çok birde SLI köprüsü gerekir.

Benim ekran kartım Sapphire R9 280 dual-x, anakartım asus m5a97. SLI yapamam o zaman?
Bir de SLI köprüsü nedir?

Birkere ekran kartın Amd markalı.SLI yapamassın ama CrossfireX yapabilirsin.Ekran kartın Amd olduğu için SLI köprüsünü açıklamayacığım.CrossfireX yaparsan hiçbir köprüye ihtiyaç duyulmaz

Arkadaşlar her şeyi net olarak anlatmış aslında; ben son olarak yorumları okuyanlara faydası olsun diye yazıyorum toplu bir şekilde.

CrossfireX farklı bir teknolojidir ve herhangi bir köprüye gerek duymaz (eskiden köprü gerekiyordu sonra PCIe veri yolu üzerinden aktarım için bir yöntem geliştirdiler).

Crossfire yapılacaksa aşağıdakilere dikkat etmen gerekir:
* Anakartın desteklemesi gerekir (Anakart özelliklerinde yazar).
* Anakartında yeterli PCIe yeri varsa 4 taneye kadar Crossfire yapabilirsin (kim bilir belki yurtdışından ekran kartı almışsındır çok ucuza yaparsın).
* Eğer yeni bir kart alıp Crossfire yapacaksan aynı marka/modeli al en güvenlisi.

Bunları unutma:
* İki kartı Crossfire yapmak için kartları taktıktan sonra AMD Catalyst COntrol Center programından AMD Crossfire özellğini aktifleştirmelisin, yoksa çalışmaz.
* Crossfire %30 gibi bir performans artışı sağlar, bu yüzden genelde kart fiyatı düşünce yapar insanlar. Genelde şu etken bir faktördür ikinci kartı takmak için; "Acaba attığım taş ürküteceğim kuşa değer mi?". Bu8 yüzden tek bir güçlü kartı tercih ediyor bir çok kimse.

2X tane GTX 750 Ti almayı düşünüyorum anakrtimda fazladan ekran kartı slotu var nasıl yapabilirim? Yardım not(32 GB RAM Intel Xeon E5 2678 V3 huanzah X99 F8 anakrt.

Yeni konular

Geri
Yukarı