Slimjet tarayıcısında videolar açılmıyor

Merhaba, Slimjet tarayıcısında YouTube'den video izlicektim fakat izliyemedim. Video başlığı, yorumlar geliyor ama video bi türlü açılmıyordu. Gizli Sekmeden açmayı denedim fakat yine olmadı. Bunun sorununu bilen varsa ve yazarsa çok sevinirim, iyi forumlar. :)

1.png

Aşağıdaki ihtimallerden dolayı bu sorun yaşanabilir.
  • Donanım hızlandırma seçeneği aktfi olduğu için YouTube videoları oynatılamıyor olabilir.
    Donanim.png
  • Slimjet, Chromium'un eski sürümünü kullandığı için bu sorun yaşanabilir. Şu anda Microsoft Edge ve Google Chrome'da bu sorun yaşanmıyor. Çünkü Chromium'un son sürümlerine güncellenmektedirler. Güncellemeleri denetleyebilirsin.
    Chromium.png
    Guncelleme.png
Bunların dışında YouTube için yapman gereken bir ayar bulunmuyor. Şu anda ben de Slimjet'de video oynatmaya çalışırken yüklenmiyor. Son olarak aşağıdaki adımı da uygulayabilirsin.
  • Revo Uninstaller Freeware ile Slimjet tarayıcısının tüm verilerini ve gereksiz kayıt defteri girdilerini (sadece siyah ve koyu yazılı olanları) silebilirsin. Revo ile kaldırdıktan sonra "gelişmiş tarama" seçeneği ile kalan dosyalarını da temizle ve ardından Slimjet'i tekrardan yükleyebilirsin.
Küçük bir ihtimalle sorun çözülebilir. Fakat çözülmezse başka bir tarayıcıdan deneyebilirsin. Çünkü kaldırıp tekrardan kurduğumda da aynı sorun devam ediyor. Microsoft Edge'de denemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Slimjet üzerinden denedim Youtube sorunsuz çalışıyor. Bağlantıdaki konuda önerdiğim ayarlarla kullanıyorum. Hatta harici herhangi bir uzantı yok. Kendi reklam engelleyicisi ve şu filtreleri açık halde kullanıyorum.
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
Screenshot_1.png

Kullandığınız uzantıları kontrol edin.
Modemi yeniden başlatın.
Ayrıca bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.

Reklam engelleyici, resim sıkıştırma ve otomatik bellek temizleme ayarlarını kapatıp, tarayıcı yeniden başlatıp deneyebilirsin. Ayrıca şu anda kullandığım ayarları paylaştım.
Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_8.png
Screenshot_7.png

Screenshot_9.png
BC Uninstaller ile yazılımı kaldırıp, tekrar kurmayı deneyebilirsin.
Geliştirici ekibi fazla büyük değil. Bir de az kullanılınca geç güncelleme alıyor. Hata düzeltmeleri vb. yapmaya devam ediyorlar. Ama Chromium güvenlik güncellemelerini baya geç alıyor.
Slimjet alternatif olarak Vivaldi önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı