Smaç basamıyorum

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
Basketbolla uğraşan ya da bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Boyum 1.90, kilom 68. Bir süre ağırlıksız zıplama çalıştım, faydasını da gördüm. Tek elle potaya değemezken şu an tutunabiliyorum. Ama sorun şu ki çift ayak zıpladığımda topla beraber çok yükselemiyorum. Tek ayak zıplayınca da dengemi çok kaybediyorum. Tekniğimin iyi olduğunu düşünüyorum, elimde video yok ama çok çalıştım; hem tekniğe hem de kuvvet, esnekliğe. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basketbolla uğraşan ya da bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Boyum 1.90, kilom 68. bir süre ağırlıksız zıplama çalıştım, faydasını da gördüm. Tek elle potaya değemezken şu an tutunabiliyorum. Ama sorun şu ki çift ayak zıpladığımda topla beraber çok yükselemiyorum. Tek ayak zıplayınca da dengemi çok kaybediyorum. Tekniğimin iyi olduğunu düşünüyorum, elimde video yok ama çok çalıştım; hem tekniğe hem de kuvvet, esnekliğe. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Bende basketbol ile ilgileniyorum ama ben 1.sınıfta 3'lük atıyordum biraz trambolinde antrenman yapabilirsin ve 1 saat aralıksız zıplayabilirsin.

Air Alert programını çalışabilirsiniz. 1.73 boyumla bu programı zamanında 14 hafta kadar yapmıştım. Tek ayak sıçrama ile parmak ucum 3.05'lik potanın 10 cm kadar üzerine çıkıyordu. O boy ile bu programın üstüne düşersen havada çok rahat hareket etmeye başladığını hissedeceksin.

Air Alert programını çalışabilirsiniz. 1.73 boyumla bu programı zamanında 14 hafta kadar yapmıştım. Tek ayak sıçrama ile parmak ucum 3.05'lik potanın 10 cm kadar üzerine çıkıyordu. O boy ile bu programın üstüne düşersen havada çok rahat hareket etmeye başladığını hissedeceksin.

Hocam ciddi misin? 1.73 boyla o kadar yükseğe zıplamak mümkün mü?

Ücretsiz mi?
Mümkün.
Bkz. Arda Alpur

Mümkün hocam. Antrenmanı sıkı takip edersen sıkıntı yaşamazsın. 1.80 arkadaşım var aynı programı yaptı onda daha fazla gelişim oldu mesela (biraz genetikle alakalı). O tomahawk ve windmill şeklinde smaç basabiliyor. Bu smaç türlerini basabilmek için gerçekten güzel zıplamak gerekiyor. Elinin çembere yetişmesi değil 20-30 cm kadar geçmesi gerekiyor neredeyse. Ama sen sıkıntı çekmeden bu program ile istediğin smaçları basabilirsin bence. Boyun yeterince uzun.

Mümkün hocam. Antrenmanı sıkı takip edersen sıkıntı yaşamazsın. 1.80 arkadaşım var aynı programı yaptı onda daha fazla gelişim oldu mesela (biraz genetikle alakalı). O tomahawk ve windmill şeklinde smaç basabiliyor. Bu smaç türlerini basabilmek için gerçekten güzel zıplamak gerekiyor. Elinin çembere yetişmesi değil 20-30 cm kadar geçmesi gerekiyor neredeyse. Ama sen sıkıntı çekmeden bu program ile istediğin smaçları basabilirsin bence. Boyun yeterince uzun.
Bu programın videosunu falan nerede bulabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı