SMS bombası gönderiyorlar

Telefonu zararlı taraması yapıp bilgisayarınız varsa ona da yapın. Bilmediğiniz uygulamaları gereksizleri kaldırın. Rootlu cihaz ise orj. ROM atın. Her yere de tel ve özel bilgiler vermeyin. Çift taraflı doğrulama önemli yerlerde kullanın.

Telefonu yeni aldım sayılır. Bilgisayarda ve ücretli Kaspersky sürümleri mevcut. Bilmediğim ya da güvenmediğim sitelere giriş veya alışveriş yapmıyorum. Eğer ille de yapacaksam da alışveriş ücreti kadar sanal kart açıp işimi gördükten sonra sanal kartı kapatıyorum. Ne bilgisayarımda ne de telefonumda gereksiz uygulama yoktur aynı şekilde crackli yazılımlar da kullanmıyorum hepsi orijinaldir. Ayrıca hiçbir telefonumda da fabrikasyon yazılım dışında kullanmadım. Tüm hesaplarımda da 2ad açıktır. Elimden gelen tüm güvenlik önlemlerimi kendim alıyorum. Bunca şeye rağmen zararlı yazılım yediysem de yapana da helal olsun. En iyi antivirüs olarak önce kendi önlemlerimi aldım sonra da gerekli yazılımlara da başvurdum. Aklıma sadece arabamın ön camındaki numaramdan yapabilecekleri geliyor.

Telefonu zararlı taraması yapıp bilgisayarınız varsa ona da yapın. Bilmediğiniz uygulamaları gereksizleri kaldırın. Rootlu cihaz ise orj. rom atın. Her yere de tel ve özel bilgiler vermeyin. Çift taraflı doğrulama önemli yerlerde kullanın.
Biraz abartmamış mısınız? Sadece sms bombası geliyor. Kendini troll sanan birisi kendince eğleniyor.

Biraz abartmamış mısınız? Sadece SMS bombası geliyor. Kendini troll sanan birisi kendince eğleniyor.
Abartı bir şey yok. Bir gün hiç beklemediğiniz yerden çift doğrulama açıkken hesabınız giderse anlarsınız.

Aklıma sadece arabamın ön camındaki numaramdan yapabilecekleri geliyor.
Buradan numaranızı ve mail adreslerinizi sorgulayın. +90 eklemeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Abartı bir şey yok. Bir gün hiç beklemediğiniz yerden çift doğrulama açıkken hesabınız giderse anlarsınız.

Açıkçası bu siteye çok güvenmiyorum. Sanki kendi ellerimle bilgilerimi veriyormuşum gibi hissediyorum.

Evet, çok sinir bozucu bir durum. Bazen bana da oluyor fakat her zaman rahatsız etmeyin modunda olduğu için telefonu elime aldığımda bildirimi siliyorum bitiyor.

İşim gereği maalesef rahatsız etme modunda kullanamıyorum gün içinde.

2FA aktif bir şekilde hesabınızın gitmesi için ya sitenin dosyalarına erişiminiz olmalı, ya da kurbanın cihazına erişiminiz olmalı. Kişinin Browser verisi alınır, Cookie verileri başka Browser'a yüklenir ve onun cihazındaymışsınız gibi aktif hesaplara giriş yaparsınız. 2FA açıkken hesap gitmesi böyle olur. Bu dostumuz sadece gelen SMS'ler ile savaşıyor, aynı SMS'ler her hafta bana da geliyor. Ne olduğunun farkındayım. Sadece siz abartıyorsunuz.

2FA aktif bir şekilde hesabınızın gitmesi için ya sitenin dosyalarına erişiminiz olmalı, ya da kurbanın cihazına erişiminiz olmalı. Kişinin browser verisi alınır, cookie verileri başka Browser'a yüklenir ve onun cihazındaymışsınız gibi aktif hesaplara giriş yaparsınız. 2FA açıkken hesap gitmesi böyle olur. Bu dostumuz sadece gelen SMS'ler ile savaşıyor, aynı SMS'ler her hafta bana da geliyor. Ne olduğunun farkındayım. Sadece siz abartıyorsunuz.

Bu SMS'lerin bir çözümü olması lazım çok saçma ve sinir bozucu.

Son düzenleme:
Açıkçası bu siteye çok güvenmiyorum. Sanki kendi ellerimle bilgilerimi veriyormuşum gibi hissediyorum.
Bilindik AV'ler kullanıyorsanız bu sistem otomatik zaten dahil. Çoktan kullanmış sayılıyorsunuz zaten.
Sorun olmaz SSL aktifse kullanabilirsiniz.

Bu dostumuz sadece gelen SMS'ler ile savaşıyor, aynı SMS'ler her hafta bana da geliyor.
Geldiği için zaten abartmadığımı görüyorum. Bilgisi yayılmamış insnalara bu tür şeyler neredeyse hiç gelmez.

Bu SMS'lerin bir çözümü olması lazım çok saçma ve sinir bozucu.
Mahkeme ve sosyaldeki konularımda azaltma yöntemleri mevcut. Ek olarka üstteki önerilerime uymanız gerekiyor.

Bilindik Av'ler kullanıyorsanız bu sistem otomatik zaten dahil. Çoktan kullanmış sayılıyorsunuz zaten.
Sorun olmaz SSL aktifse kullanabilirsiniz.

Geldiği için zaten abartmadığımı görüyorum. Bilgisi yayılmamış insnalara bu tür şeyler neredeyse hiç gelmez.

Mahkeme ve sosyaldeki konularımda azaltma yöntemleri mevcut. Ek olarka üstteki önerilerime uymanız gerekiyor.

Konularınızda bulamadım da rica etsem paylaşabilir misiniz?

Geri
Yukarı