SMS onayı olmadan internet alışverişi yapmak için site önerisi

atre1d3s

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, İş Bankası'nın Maximum Mobil uygulaması ile internet üzerinden gerçekleşen alışverişi onaylayabiliyoruz ya da İşCep ile SMS olarak gönderilen onay kodunu görebiliyoruz. Yurtdışında olduğum zamanlarda alışveriş yapabilmem için önemli bir konu oluyor. Maximum Mobil ve İşCep gibi gelen SMS'e bağlı olmadan online alışveriş yapma imkanı sunan başka bir banka var mı?

Benim bildiğim SMS onayı (3D Secure) bankaya değil, siteye bağlı. Yani nereden alışveriş yaptığınıza bağlı.

Ayrıca çalıntı kredi kartı olayları dolayısıyla artık çok popülerleşti, neredeyse yoktur 3D Secure kullanmayan site. Çünkü kredi kartı çalınan kiş itiraz ettiğinde başına bela almak istemez kimse.

3D Secure için alternatif bir onay sisteminin sadece İş Bankası'nda olması epey tuhaf geldi. Belki başka bankaların da benzer sistemleri vardır diye sordum.

Merhabalar, İş Bankası'nın Maximum Mobil uygulaması ile internet üzerinden gerçekleşen alışverişi onaylayabiliyoruz ya da İşCep ile SMS olarak gönderilen onay kodunu görebiliyoruz. Yurtdışında olduğum zamanlarda alışveriş yapabilmem için önemli bir konu oluyor. Maximum Mobil ve İşCep gibi gelen SMS'e bağlı olmadan online alışveriş yapma imkanı sunan başka bir banka var mı?
Yurtdışına gittim mağazadan alışveriş yaptım.
Ama yurtdışında iken yerli bir sitede alışveriş yapacaksanız orada kutucuk var 3D secure 🔐 ile ödeme yap diye. Orda tık varsa kaldırıp deneyin.
Garanti Bankası uygulama yada sms seçilebiliyor.
Güvenlik için iyi birşey aslında.

Yurtdışına gittim mağazadan alışveriş yaptım.
Ama yurtdışında iken yerli bir sitede alışveriş yapacaksanız orada kutucuk var 3D secure 🔐 ile ödeme yap diye. Orda tık varsa kaldırıp deneyin.
Garanti Bankası uygulama yada sms seçilebiliyor.
Güvenlik için iyi birşey aslında.
Hocam güvenlik olmasın demiyorum ki sadece SMS dışında uygulamasından vs. görebileceğim veya onaylayabileceğim bir sistem var mı diye merak ediyorum. Anladığım kadarıyla İş Bankası ve Yapı Kredi'nin bu tarz sistemleri var diğer bankalarda böyle bir şeye rastlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı