SMS ve PHP mail API tavsiyesi

nullptr

Hectopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba PHP tabanli bir sistemde kimlik dogrulama ve diger administrative operasyonlar icin kullanabilecegim, uygun fiyatli ve highly available SMS ve Mail API'i ariyorum. Daha once konuyla alakali tecrubesi olan uyelerden tavsiyelerini bekliyorum, tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
mailgun tavsiye ederim mail icin. -> Mailgun Technologies
SMS konusunda twilio tavsiye ederim ancak cok uygun degil fiyatlandirmasi.

Ya da omni-channel cozumlere bakabilirsin ( fiyat biraz yuksek ): MessageBird | Zero friction, omnichannel communication

Ucunu de kullandim, favorim messagebird ama fiyati tuzlu biraz.

Eger yalnizca yurt ici SMS atacaksan muhtemelen yerel GSM API lerinden faydalanmak en F/P cozum olacak. Mail icin yine de mailgun favorim. Yurt ici SMS olayinda tecrubem yok malesef.

mailgun tavsiye ederim mail icin. -> Mailgun Technologies
SMS konusunda twilio tavsiye ederim ancak cok uygun degil fiyatlandirmasi.

Ya da omni-channel cozumlere bakabilirsin ( fiyat biraz yuksek ): MessageBird | Zero friction, omnichannel communication

Ucunu de kullandim, favorim messagebird ama fiyati tuzlu biraz.

Eger yalnizca yurt ici SMS atacaksan muhtemelen yerel GSM API lerinden faydalanmak en F/P cozum olacak. Mail icin yine de mailgun favorim. Yurt ici SMS olayinda tecrubem yok malesef.
Cok tesekkur ederim verdiginiz tavsiyeler icin, iyi gunler.

Mail için API kullanmana gerek yok. Kendi servisini yazman daha sağlıklı olur.

Mail için API kullanmana gerek yok. Kendi servisini yazman daha sağlıklı olur.

Evet PHP ile mail gondermeyi ben de biliyorum fakat acikcasi spam traplerle, scheduled bulk mailing processleriyle falan ugrasmak istemedim. Email service providerlar bu konulara cok daha hizli cozumler sunuyorlar. Mailgun isimi gorecek gibi duruyor, yine de tesekkur ederim tavsiyeniz icin.

Geri
Yukarı