Sniper ghost warrior contracts ani FPS düşüşleri ve takılma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Alone_Man

Kilopat
Arkadaşlar oyunu ilk çıktığından beri oynuyorum, Steam üzerinden satın almıştım yani oyun orijinal, yalnız çok sıkıntı ve problemler yaşıyorum oyun için de. Şöyle anlatmak gerekirse oyunda devamlı ani FPS düşüşleri, takılmalar ve devamlı ekran kartı kullanımı düşüyor, yani her hareket etmemle devamlı bir takılma yaşıyorum, artık inanın oyundan resmen soğudum bunun bir çözümü var mıdır sizce? Yani elimden geldiğince iyi bir sistem yaptım ama ne yazık ki daha böyle oyunları oynayamadıktan sonra bir anlam ifade etmiyor benim için. Şunu eklemek istiyorum birçok defa format attım temiz kurulum olarak, Windows 10 en son sürümünü kullanıyorum, ekran kartı sürücülerini devamlı takip ediyorum ve en güncel olan sürümünü kullanıyorum, BIOS güncel. Yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar dilerim.
  • ASUS TUF-Z390 PLUS.
  • Intel Core i5 9600K.
  • Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL15.
  • ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti OC.
  • Cooler Master Masterliquid Lite 120MM.
  • Cooler Master MasterWatt mwe 750W 80+ Gold.
  • SanDisk 120 GB SSD.
  • WD 1TB HDD.
  • Samsung 970 Evo Plus 500 GB.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    864,8 KB · Görüntüleme: 112
  • 2.png
    2.png
    661,9 KB · Görüntüleme: 96
Genelde bu oyunun her serisi sorunlu yani optimize sorunu oluyor kesinlikle. Sisteminiz günümüz için gayet yeterli bir seviyede. Windows 10'un son sürümü yerine hiç daha düşük bir sürüm ile format attınız mı? Mesela 1709 yada 1803 gibi. Genelde oyunlarda Windows 10 çok sorun çıkartıyor bu yüzden güncel bir sistemi olan arkadaşım bile sırf oyunlarda takılma ve fps düşüşü yaşadığı için Windows 8.1'e dönmüştü ve bütün sorunlarının çözüldüğünü hatta 10-15 FPS'ye kadar farkettiğini söylemişti. Eğer Windows 10 kullanmakta ısrarcı değilseniz Windows 8.1 Embedded İndustry Pro öneririm hafif bir sistem sadece Mağaza kurulu olarak geliyor gereksiz yazılımların hiç biri kurulu olmuyor sistemi de yormuyor. Bizzat bende kullanıyorum bu sistemi bence bir deneyin derim. Ha ben illa Windows 10 kullanıcağım derseniz de Windows 10 1809 LTSC sürümünü deneyebilirsiniz. Bence sizin sorununuz ( Oyunun Optimize Sorunu Bir Kenara ) kesinlikle Windows 10 ile alakalı.

Öncelikle vakit ayırıp sorunumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Windows 10 bir çok sürümünü denedim ama nafile yine aynı problemleri yaşamaktayım, Windows 8.1 pek geçmeyi düşünmüyorum ondada bir takım sorunlar yaşamıştım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı