Snowman X4 Rainbow incelemesi

İncelememe hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte yeni almış olduğum Snowman X4 Rainbow işlemci soğutucusunu inceleyeceğiz.

Almak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum, buradan alabilirler. 140 TL'ye aldım.

Öncelikle belirtmek isterim ki montajı o kadar zordu ama o kadar zordu ki, ekran kartını sökmeme rağmen acayip zorlandım montajlamam 1 saat sürdü. Kan ter içinde kaldım vallahi. Ama değdi.

Kendi termal macununu kesinlikle önermem.
İçinden 1,93 W/MK'lik bir termal macun çıkıyor. Ben bu ürünü kullanıyorum. 8,3 W/MK değerine sahip.

Rainbow efekti var. Çok kurcalamadım henüz renkleri değişiyor mu değişmiyor mu bilmiyorum kullandıkça ekleyeceğim.

-Stok soğutucu ile CBP kapalı OCCT testinde 58 derece alırken, bu soğutucu ile 45 derece gördüm. 13 derece fark etti Wraith Stealth ile arasında. Acayip iyi bir soğutması var stok soğutucuya nazaran. Test 3 dakika yapıldı. Stok soğutucuyla da 3 dakika yapmıştım.

Boşta CPU 28-30 derece, oyunlarda 40 derece gördüğüm kadarıyla. Ayrıntılı fotoğrafları yükleyeceğim. Şimdilik bu kadar. İncelememi okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum sizleri. Sormak istediklerinizi sorarsanız cevaplarım.

RYZEN 5 3600 Boşta kullanım CBP kapalı:

1606480836033.png

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.36.jpeg

GTA 5 testi CBP kapalı:

Fotoğraf yükleyemedim ancak 40-41-42 derece arasında gidip geliyor en fazla 42 oldu. Stok soğutucu ile 50-51 derece alıyordum.

Son düzenleme:
Ben Zalman STC-8 kullandım, MX-4 ile aynı W/MK değerli ve daha ucuz. Tabi ben aldığımda 30 TL miydi neydi şimdi 43 TL olmuş Vatan'da.

Düzeltme: STC-8 8,37 W/MK, MX-4 8,5 W/MK.
Hocam bir de Rampage fanın modeli bu mu?

Hocam bir de Rampage fanın modeli bu mu?

Evet, bu. Bunun yeni versiyonu da çıktı.

Evet, bu. Bunun yeni versiyonu da çıktı.
Peki sizce gerek var mı?

Çok soru sordum ama. :D

Kasam MAG 100M. Kasa fanı almak yerine termal macun daha mantıklı sanırsam.

Peki sizce gerek var mı?

Çok soru sordum ama. :D

Kasam MAG 100M. Kasa fanı almak yerine termal macun daha mantıklı sanırsam.
Hocam termal macun olmazsa olmaz, ama kasa fanı olmasa da olur. Birisi aksesuar, diğeri zorunluluk. Şu an sürülü olan macun AMD'nin soğutucusundan gelmeyse o termal macun oldukça kaliteli. Tamamen bitene kadar kullanabilirsin onu yenilemene gerek yok.

Montaj kolay aslında fakat bende çok bilgisizdim ve bildiğiniz ters takmışım Snowman X6'yı bunu tabii "ulan PC 8 derece fark etti ben niye aldım" dedikten sonra anakart bozulması ve gittiğim tamircide bu arada sen bu fanı ters takmışsın kardeşim deyip doğrusunu taktığında 34 dereceyi geçmeyen iyi soğutucudur kendisi.

O nasıl tamirci ben fanı çalacak diye düşündüm okurken :)

Yeni konular

Geri
Yukarı