Snowman X4 Rainbow incelemesi

İncelememe hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte yeni almış olduğum Snowman X4 Rainbow işlemci soğutucusunu inceleyeceğiz.

Almak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum, buradan alabilirler. 140 TL'ye aldım.

Öncelikle belirtmek isterim ki montajı o kadar zordu ama o kadar zordu ki, ekran kartını sökmeme rağmen acayip zorlandım montajlamam 1 saat sürdü. Kan ter içinde kaldım vallahi. Ama değdi.

Kendi termal macununu kesinlikle önermem.
İçinden 1,93 W/MK'lik bir termal macun çıkıyor. Ben bu ürünü kullanıyorum. 8,3 W/MK değerine sahip.

Rainbow efekti var. Çok kurcalamadım henüz renkleri değişiyor mu değişmiyor mu bilmiyorum kullandıkça ekleyeceğim.

-Stok soğutucu ile CBP kapalı OCCT testinde 58 derece alırken, bu soğutucu ile 45 derece gördüm. 13 derece fark etti Wraith Stealth ile arasında. Acayip iyi bir soğutması var stok soğutucuya nazaran. Test 3 dakika yapıldı. Stok soğutucuyla da 3 dakika yapmıştım.

Boşta CPU 28-30 derece, oyunlarda 40 derece gördüğüm kadarıyla. Ayrıntılı fotoğrafları yükleyeceğim. Şimdilik bu kadar. İncelememi okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum sizleri. Sormak istediklerinizi sorarsanız cevaplarım.

RYZEN 5 3600 Boşta kullanım CBP kapalı:

1606480836033.png

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.36.jpeg

GTA 5 testi CBP kapalı:

Fotoğraf yükleyemedim ancak 40-41-42 derece arasında gidip geliyor en fazla 42 oldu. Stok soğutucu ile 50-51 derece alıyordum.

Son düzenleme:
T6 Ultra’ya şekil olarak çok benzemekte. Performans olarak fark var mı acaba?
Hocam T6 ultra 6 bakır borulu ve 12 CM fanları var, X4 modeli 4 bakır borulu ve 9 CM fanları var. Bir de T6 Ultra'nın fanlarının dışı aydınlatmalı, X4 fanlarının içi aydınlatmalı.

IMG-20201126-WA0030.jpeg

Güncel olarak sonuçlar nedir? Belirttiğin sonuçları alıyor musun hala? Ek olarak; konuda RGB'ler için deneyeceğim yazmışsın. Denedin mi? Değiştirme veya kökten kapatma gibi bir ayarı var mı?

Güncel olarak sonuçlar nedir? Belirttiğin sonuçları alıyor musun hala? Ek olarak; konuda RGB'ler için deneyeceğim yazmışsın. Denedin mi? Değiştirme veya kökten kapatma gibi bir ayarı var mı?
İlk bilgisayarı açtığımda boşta kullanım 28-29, 12-13 saat açık kaldığında 30-31, en fazla 32 gördüm daha da artmadı. Oyunlarda GTA 5 7 saatlik kullanım sonunda maksimum 42 derece gördü. (CBP kapalı yani sabit 3.6 GHz değerleri bunlar.) Prime 95 Small FTTs testinde de 51 derece gördüm en yüksek. CBP açıkken her değerin 10 derece fazlasını gördüm yaklaşık olarak ani sıçramaları saymazsak.

Stok soğutucuyla boşta 39-40 derece görmüştüm.

RGB konusuna gelirsek onu hala kurcalama fırsatım olmadı sınav haftasından dolayı yoğunum en kısa zamanda belirteceğim.

Bütçenizi belirtirseniz ürün önerebilirim. X4 üzmez ancak montajı zor.
Montaj zorluğu yüzünden alınmayacak bir ürün değil, performansı gayet iyi fiyatına göre. 140 TL'ye bundan iyisini bulamazsın.

Montaj zorluğu yüzünden alınmayacak bir ürün değil, performansı gayet iyi fiyatına göre. 140 TL'ye bundan iyisini bulamazsın.
Bütçesi belki 140TL değildir diye dedim, montaj zorluğu engel değil asla yoksa. Harika bir ürün.

Bu arada fanları rainbow Berrkay hocam. Bildiğim kadarıyla kapatılamıyor ve değiştirilemiyor. @Berrkay

@Samotne Ciasteczka 140TL ancak X4 kafama yattı bayağı. Daha iyi önerin varsa açığım. Sonuç iyi olacaksa montajı 2 saatte yaparım sorun olmaz :D

@Samotne Ciasteczka 140TL ancak X4 kafama yattı bayağı. Daha iyi önerin varsa açığım. Sonuç iyi olacaksa montajı 2 saatte yaparım sorun olmaz :D
X4 o zaman harika bir tercih. İstersen X6 var, Ramtech 169TL'ye satıyor. Sonuç iyi olacak, inanın bana :3

Yeni konular

Geri
Yukarı