Snowman X4 soğutucu 124W TDP CPU'yu soğutur mu?

elfen lied

Centipat
Arkadaşlar benzer bir başlığı yakın zamanda açmıştım ama emin olamadığımdan ve düzgün bilgilerde bulamadığımda bir daha açmak istedim.
Ben bu soğutucuyu Phenom X6 1090T ile kullanacağım ama soğutucunun TDP değerleriyle ilgili bir bilgi bulamadım. Bildiğiniz gibi işlemcim çok fazla güç tüketiyor bu soğutucu stock hızlarda oyunlarda işimi görecek kadar soğutma performansı verir mi? İstediğim sıcaklıklar 60-65 dereceler.

Bugün Rise of the Tomb Raider oyununda stok fanla 80 dereceyi gördüm.

Bir de lütfen T6 Ultra tavsiye etmezseniz sevinirim.

Arkadaşlar benzer bir başlığı yakın zamanda açmıştım ama emin olamadığımdan ve düzgün bilgilerde bulamadığımda bir daha açmak istedim.
Ben bu soğutucuyu Phenom X6 1090T ile kullanacağım ama soğutucunun TDP değerleriyle ilgili bir bilgi bulamadım. Bildiğiniz gibi işlemcim çok fazla güç tüketiyor bu soğutucu stock hızlarda oyunlarda işimi görecek kadar soğutma performansı verir mi? İstediğim sıcaklıklar 60-65 dereceler.

Bugün Rise of the Tomb Raider oyununda stok fanla 80 dereceyi gördüm.

Bir de lütfen T6 Ultra tavsiye etmezseniz sevinirim.

T6 Ultra tavsiye etme diyorsun fakat X4'ün fanları 9cm ondan fazla bir şey beklemeyin yani ama yine de işinizi görür gibi.

Hatırlıyorum hocam. Anakart için T6 Ultra sorun olabilir. Bunu alabilirsiniz. Faydası olur. Stok fanla en az 10 derece fark olur.

Ben bu soğutucuyu Ryzen 5 3600 ile kullanıyorum, memnunum. Yalnız işlemcinin TDP'si yanlış görmediysem 125W, böyle bir işlemci tahminen 150W'yi görüyordur. T6 ultra almak daha mantıklı.

Ryzen 5 3600 ile CPB açıkken 99W'ye kadar çıkıyor ancak sıcaklık değerlerim gayet iyi.

T6 istememin sebebi kasaya sığmayabilir bir de 60 TL daha çıkaracak bütçem yok hatta içindeki termal macunu kullanacağım öyle söyleyeyim.

T6 istememin sebebi kasaya sığmayabilir bir de 60 TL daha çıkaracak bütçem yok hatta içindeki termal macunu kullanacağım öyle söyleyeyim.
Kasa modeliniz nedir?

Geri
Yukarı