Snowman X6 soğutucu RAM'leri etkiler mi?

Krmdmrz

Hectopat
Arkadaşlar, B460M PRO anakart kullanıyorum. Ekteki soğutucu alsam RAM'leri etkiler mi? Etkileyecek durumdaysa resimdeki gibi dik takarsam faydalı olur mu?
Bu olmazsa Snowman T6 Ultra modelini almayı düşünüyorum.
Görseller bana ait değil.

E932780C-DAF6-46A1-9C92-4FE24C1B8873.jpeg

9532557F-34F8-4CA7-9509-F30CAC29F96F.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimdeki şekilde takmak, kasa içindeki sıcaklığın artmasına sebep olacaktır. İşlemci fanlarından maksimum yararlanabilmek için eksoz fanına doğru üfleyecek şekilde montajlamak en iyisidir. Kasanın üstünde eksoz fanı mevcutsa, resimdekinin tam tersi olarak takmak işe yarayabilir.

RAM konusunda da cetvel ile ölçerek kontrol etmeniz, daha net bir karar vermenize yardımcı olabilir.

Resimdeki şekilde takmak, kasa içindeki sıcaklığın artmasına sebep olacaktır. İşlemci fanlarından maksimum yararlanabilmek için egzoz fanına doğru üfleyecek şekilde montajlamak en iyisidir. Kasanın üstünde egzoz fanı mevcutsa, resimdekinin tam tersi olarak takmak işe yarayabilir.

RAM konusunda da cetvel ile ölçerek kontrol etmeniz, daha net bir karar vermenize yardımcı olabilir.

Evet üst tarafta da bir adet egzoz fanım bulunmakta. Yatay olarak sığmama ihtimali çok yüksek fakat t6'dan daha ucuz ve 3 fan olduğu için dikkatimi çekti.

Yeni konular

Geri
Yukarı