SNR arttırma önerisi

Toran

Hectopat
Biliyorum benzer konular var fakat aradığım cevap tam olarak olmadığı için yeni konu oluşturma gereği duydum.
Bir de damdan düşer gibi ilk yazımın soru olduğu için de kusura bakmayın :)
Türk Telekom altyapısını kullanıp VAE ile satan firmalardan birinden internet sağlayıcımı kullanıyorum.
Santrale yakın oturduğumdan dolayı VDSL bağlantı epey mantıklı. Ki şu anda hattıma 86 Mbps'e kadar download 8 Mbps'e kadar upload tanımlı.
İlk yaptığım zamanlarda bağlantım çok iyiydi. Herhangi bir şeyi IDM ile indirirken diğer yandan YouTube üzerinden 7-8 tane 1080P videoyu aynı anda açıp donmadan izlemişliğim oldu ilk zamanlarda. (Bunu hâla yapabiliyorum) 86 Mbps hız görünce, görmemiş gibi yumuldum da biraz ilk başlarda deneme için :)
fakat ilk zamanlarda hiçbir sorun yokken, son 1-2 haftadır internet bağlantım ile ilgili problem yaşıyorum. Ara sıra kopmalar oluyor. (SNR değeri düştüğü için kopma olduğunu biliyorum)
download için olan SNR değeri 11'lerden 10'a, daha sonra 9'a şimdi de 8'e düştüğünü fark ettim. Giderek düşüyor anlayacağınız.
Ekteki resimde de gördüğünüz üzere, 103 Mbps'e kadar download hızı destekleniyor yazıyor. Bu sanırım altyapımın desteklediği hız.
Ve ben altyapı hızımın tamamını almadığım halde SNR değerim aşırı düşmeye başladı.
Apartmandaki kablolardan kaynaklı olabilir mi acaba? Veya sağlayıcımdan download sınırını düşürmesini mi talep etmeliyim?
Ya da yükseltmek için başka bir öneriniz var mı?
Herkese sağlıklı günler dilerim.
Yok mu yardımcı olabilecek olan?
Yok mu yardımcı olabilecek olan?

Dosya Ekleri

• dsl.png
    dsl.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı