SNR Margin analizi ve maksimum alınacak internet hızı hesaplama

sality.at

Picopat
Altyapımın alacağı en yüksek hızı bulmak istiyorum amam SNR margin hesaplamasını bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2020-10-26 08_06_18-TD-W9970.png
    2020-10-26 08_06_18-TD-W9970.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 258
Son düzenleyen: Moderatör:
SNR 8 olarak hesaplayarak söylüyorum. 1 SNR düştümü 3 Mbps artmaktadır. 10 SNR düşse 30 Mbps artacak. 81-82 Mbps büyük ihtimalle.

Kopma olmadan 82 Mbps alabilirsiniz fakat bu tarz ara hızlarda tanımlamada sıkıntı yaşanabiliyor DSLAM kilitleri vb. yüzünden. Direkt 75 Mbps paketi alın, teknik ekipden de rica edin 79/8 Mbps tanımlasınlar ki hız testinde 73-74 Mbps alabilesiniz.

SNR Margin için 6 tane değer var bunların farkı ne? Hangisini referans alıyoruz?
Asus ve TP-Link modemlerde D1 dikkate alınır en düşük değer olduğu için. Diğer markalarda zaten tek değer (D1, en düşük olanı) gösterilir.

Stabil bir bağlantı için SNR değerinin 8 üstü olması gerekir. Kablolama çok çok iyiyse 6'ya kadar inebilir fakat bu kadar iyi kablolama çok nadir bulunur, dolayısıyla 8 altına inilmesi tavsiye edilmez.

ASUS ve TP-Link modemlerde D1 dikkate alınır en düşük değer olduğu için. Diğer markalarda zaten tek değer (D1, en düşük olanı) gösterilir.

Stabil bir bağlantı için SNR değerinin 8 üstü olması gerekir. Kablolama çok çok iyiyse 6'ya kadar inebilir fakat bu kadar iyi kablolama çok nadir bulunur, dolayısıyla 8 altına inilmesi tavsiye edilmez.

Benim kablomun kalitesi he yani 12 yılık bakır bir şey. SNR değerim 2'de kopma olmuyor :D. Hat zayıflaması berbat sadece.

Geri
Yukarı