SOAD hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence de bu konuda çok saçma
ithamlarda bulunuyorlar mesela köpekler ve Türkler giremez diye konser tabelası yaptırmak.
Şimdi, bir tık oltalandın.

Önce şunu söyleyeyim: O tabela, pankart vs. gerçek değil. Zaten başları epey derde giriyor fanları yüzünden. Epey agresif, ırkçı ve aynı zamanda sahte olan bir Holy Mountains klibi de vardı mesela. Özür dilemişlerdi sonradan.

Kendileri, ağızlarıyla Türk hükümetlerini -Azerbaycan ve Türkiye- eleştirdiklerini, Türklerin kendileri ile bir problemleri olmadıklarını hatta Türk arkadaşları olduğunu söylüyorlar. Bilemiyorum, belki de içten içe ırkçılardır.

Son düzenleme:
Şimdi, bir tık oltalandın.

Önce şunu söyleyeyim: O tabela, pankart vs. gerçek değil. Zaten başları epey derde giriyor fanları yüzünden. Epey agresif, ırkçı ve aynı zamanda sahte olan bir Holy Mountains klibi de vardı mesela. Özür dilemişlerdi sonradan.

Kendileri, ağızlarıyla Türk hükümetlerini -Azerbaycan ve Türkiye- eleştirdiklerini, Türklerin kendisi ile bir problemleri olmadıklarını hatta Türk arkadaşları olduğunu söylüyorlar. Bilemiyorum, belki de içten içe ırkçılardır.
Yine oltalandım mı bilmiyorum ama baterist ve gitaristin türk kökeni olduğunu duydum hatta biraz abartı olacak ama Kayserili olduklarını söyleyen bile vardı. Solisti bile Türk asıllıymış muhtemelen dedeleri Türkiye topraklarında yaşıyordu.

Yine oltalandım mı bilmiyorum ama baterist ve gitaristin türk kökeni olduğunu duydum hatta biraz abartı olacak ama Kayserili olduklarını söyleyen bile vardı.
O kadarını bilmiyorum, olabilir. Ama Türk asıllı Ermeni bir kişi ile Toxicity albümünde spesifik bir şarkıda beraber çalışmışlardı. Bundan eminim.

Grup hakkında fazla bir bilgim yok. Sadece söylentiler duydum fakat ırkçılarsa bile bunu açıkça söyleyecek cesaretlerinin olacaklarını zannetmiyorum. Ne de olsa sanatçının ekmeği insan.

Yine oltalandım mı bilmiyorum...
Yok, o anlamda dememistim. Yani "Turkleri biraz daha sevebilirler" yorumumu kastetmiştim. Gerçek düşüncemi yansıtmıyordu.
Grup hakkında fazla bir bilgim yok. Sadece söylentiler duydum fakat ırkçılarsa bile bunu açıkça söyleyecek cesaretlerinin olacaklarını zannetmiyorum. Ne de olsa sanatçının ekmeği insan.
Ekmeği olabilecek tonla ırkçı insan var ama yönlerini ırkçılara döndümemişler işin sonunda.

Ekmeği olabilecek tonla ırkçı insan var ama yönlerini ırkçılara döndümemişler işin sonunda.
İçten içe hangi duyguları beslediğini bilemeyiz. Bir çok sanatçı gördüm kendi ülkesinde sevilmiyor fakat Türkiye, Ortadoğu üzerinde yoğun ilgi görüyor. O sanatçı ırkçı olduğunu söyleyebilir mi ?

Geri
Yukarı