Soda, Meyve Suyu ve Limonata'ya ÖTV

Gazoz da özel tüketim tabi. Napacaktı bu devlet? Peynir ekmek kaç kuruş. Peynir ekmek dışında her şey özel tüketime girer. Medeni kanunun bilmem kaçıncı maddesine göre, bunlar özel tüketim malıdır, medeni insanlar gazoz içmeden, et yemeden, gideceği yere tahtarevalliyle giderek medeniyetini ortaya koyar. Onurlu şekilde yaşar. Şükredin, şükret bunu bulamayan da var.

Bence referandum yapsınlar, oranları daha da arttırabilirler, halkın desteği var sonuçta. %10 az gibi geldi bana.
Yersen.
Çomarlar azaldı forumda, ben yerini doldurayım dedim. Bir eksiklik var da.

Sonra da çıkmış bankalara," faizleri düşürün" çağrısı yapıyor. Sen önce halktan aldığın tonlarca vergiyi biraz düşür de ondan sonra çağrı yapmaya yüzün olsun. Adam önce, kendi halkından aldığın vergiye bak der... verdiğin talimata kendin uymazsan kusura bakma kimse seni takmaz.
Aldığı vergilerle bir de bir şey başarsa...

Son düzenleyen: Moderatör:
Gazoz da özel tüketim tabi. Napacaktı bu devlet? Peynir ekmek kaç kuruş. Peynir ekmek dışında her şey özel tüketime girer. Medeni kanunun bilmem kaçıncı maddesine göre, bunlar özel tüketim malıdır, medeni insanlar gazoz içmeden, et yemeden, gideceği yere tahtarevalliyle giderek medeniyetini ortaya koyar. Onurlu şekilde yaşar. Şükredin, şükret bunu bulamayan da var.

Bence referandum yapsınlar, oranları daha da arttırabilirler, halkın desteği var sonuçta. %10 az gibi geldi bana.
Yersen.
Çomarlar azaldı forumda, ben yerini doldurayım dedim. Bir eksiklik var da.
Neden her yorumunda bu ülkenin eksiklerini anlatıyorsun ki? Biz 1. Dünya ülkesi değiliz, yaşam standartlarımız bir yere kadar ulaşabiliyor çok daha kötü durumlar da gördük ve de göreceğiz ancak bunu değiştirmek için ne yapıyoruz? Koca bir hiç! Bunun yerine ülkeyi Din tüccarlarına veriyoruz ve hiç bir şey üretmiyoruz, sanayileşmiyoruz onun yerine ülkemizin insanları Din yoluyla nasıl yolumu bulurum diye düşünüyor diğer yarısı ise nasıl farklı bir ülkede yaşam kurar refah bir hayata sahip olabilirim diye düşünüyor haksız mıyım? Osmanlı'nın diğer ismi ''Hasta Adam'' idi ve halen daha iyileşemedik, iyileşemeyiz de çünkü kanımız da zehir Din'nin yanlış kullanılması ve dogmalar ile hareket edilmesidir... Kısaca, ya bu ülkeye bir mühendis, işini iyi yapan biri oluruz ya da yürür gideriz ve de ağzımızı açmayız seçimler gayet basit.

Son düzenleme:
Neden her yorumunda bu ülkenin eksiklerini anlatıyorsun ki? Biz 1. Dünya ülkesi değiliz, yaşam standartlarımız bir yere kadar ulaşabiliyor çok daha kötü durumlar da gördük ve de göreceğiz ancak bunu değiştirmek için ne yapıyoruz? Koca bir hiç! Bunun yerine ülkeyi Din tüccarlarına veriyoruz ve hiç bir şey üretmiyoruz, sanayileşmiyoruz onun yerine ülkemizin insanları Din yoluyla nasıl yolumu bulurum diye düşünüyor diğer yarısı ise nasıl farklı bir ülkede yaşam kurar refah bir hayata sahip olabilirim diye düşünüyor haksız mıyım? Osmanlı'nın diğer ismi ''Hasta Adam'' idi ve halen daha iyileşemedik, iyileşemeyiz de çünkü kanımız da zehir Din'nin yanlış kullanılması ve dogmalar ile hareket edilmesidir... Kısaca, ya bu ülkeye bir mühendis, işini iyi yapan biri oluruz ya da yürür gideriz ve de ağzımızı açmayız seçimler gayet basit.
Tabii tabi ağzımızı açmayız, birileri ülkeyi sömürür bizde böyle bakarız, ağzımızı açtıysak özür dileriz!
Tüm suç bizim. Ülkeyi 100 yıldır yöneten aynı halt siyasilerde hiç suç yok tabii.

Ayrıca toplum olarak ne yaptık. Hadi yetiştiremiyorsun ne üreyip duruyorsun. Bak toplumlara nerede geri kalmış vasat ekonomi varsa, bir o kadar da hızlı ürer. Boş adam getireceksen dünyaya getirme bu benim önerim. Yeni konu açtım, bu konu ile ilgili. yakında gelir. Ayrıca bu ekonomi ile 3 çocuk yapmamızı isteyen de bendim zaten, baktığın zaman hep üreyen toplum kazandığı için.!:rolleyes:

Koca bir hiç mi. :) Kimimizin annesi babası köpek gibi çalışıyor ve buna ramen 1400TL gibi bir para kazanıyorlar ve bu harcadığı paranın bir kısmı vergilere gidiyor verilen parayla bir ay zor geçinmesine ramen,söyle bakalım o vergiler kimin cebine gidiyor ? Şimdi tekrar söyle daha bu ülke için ne yapıcaklar/yapıcaz ? Biz kime vergi veriyorsak o bu ülke için uğraşacak biz değil.

Koca bir hiç mi. :) Kimimizin annesi babası köpek gibi çalışıyor ve buna ramen 1400TL gibi bir para kazanıyorlar ve bu harcadığı paranın bir kısmı vergilere gidiyor verilen parayla bir ay zor geçinmesine ramen,söyle bakalım o vergiler kimin cebine gidiyor ? Şimdi tekrar söyle daha bu ülke için ne yapıcaklar/yapıcaz ? Biz kime vergi veriyorsak o bu ülke için uğraşacak biz değil.
Sabahtan akşama kadar sırtda çuval taşımak hiçbir şey kazandırmaz ancak yol yaptırabilir ayrıca dediğim gibi o para Din Tüccarlarının cebine iniyor.

Tabii tabi ağzımızı açmayız, birileri ülkeyi sömürür bizde böyle bakarız, ağzımızı açtıysak özür dileriz!
Tüm suç bizim. Ülkeyi 100 yıldır yöneten aynı halt siyasilerde hiç suç yok tabii.
işini iyi yapan biri oluruz ya da yürür gideriz ve de ağzımızı açmayız seçimler gayet basit.
2 adet seçenek verdim, ya memleketimizi ileriye götürmek için çalışırız ve başımızdakilerden kurtuluruz ya da yürür gideriz bu kadar basit.

Oh oh güzel.
Alkollü içeceklerden alınan vergi demek ki artık yetemiyor. Suya da vergi artışı bekliyoruz.
Şu faturasını incelemedin sanırım, 30 TL kullanıma ortalama 25 veya 30 gibi bir vergi ve ulaştırma bedeli var zaten. [emoji106] (malesef)

Vergiler, zamlar ve kurlar bizi çok yormaya, gündemi meşgul etmeye başladı. Sodaya ÖTV nedir?
Bize yansıyacak direkt. Yediğimiz her şeye %18 KDV ödüyoruz. Kafelerde soda 3 TL 5 TL...
Halkı ferahlatmak için vergi indirmek gerekiyorken, bu vicdansızlık olur.

Şunu da şuraya bırakayım.
Düşünelim, lütfen!!!
tapatalk_1510898835219.jpeg

Cidden bir şeyler yanlış gidiyor arkadaşlar, bu olayın açıklanabilir bir tarafı yok bence. Ama kime diyoruz ki! Halkın ne kadarı bunun farkında olacak? Farkında olanın da ne kadar umurunda olacak?

Ekonomi gelişti tabi (!)

Mesela bakınız ham maddesini yurtdışına gönderip geri aldığımız Krom Çeliğinden bir çok ürün yapıyoruz mesela ama İşlenmiş Krom Çeliği alabilmek için ne yapmamız gerek? Krom çeliğini işleyen ülkeden ham maddeyi sattığımız paradan daha fazlasına SATIN ALMAMIZ gerek. Ve sonra silah, endüstri gibi alanlarda üretim yapmalıyız. Ee nerde kaldı %100 yerli mal üretimi. Yalan oldu.

Biz Diyarbakır KARPUZ'UNUN ÇEKİRDEĞİNİ Meksika'dan alıyoruz.

Türkiye'de ne üretimi var Tarım, ne kadar destek var Mazot çiftçiye 2,0 TL (yanlışım varsa düzeltin), Limanda yatı olana 1,30. :D Fıkra gibi ülkeyiz yeminle. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı