Sökülemeyen vidayı sökmek

biberlisucuk

Centipat
Telefonun şarj soketini değiştirmek için küçük vidalardan bir tanesini sökemedim. Çok uğraşınca vidanın kafasındaki tornavida yuvası yuvarlak oldu. Tornavidayla sökülmez artık galiba. Bunu nasıl çıkartabilirim manyak etti beni.

Telefonun şarj soketini değiştirmek için küçük vidalardan bir tanesini sökemedim. Çok uğraşınca vidanın kafasındaki tornavida yuvası yuvarlak oldu. Tornavidayla sökülmez artık galiba. Bunu nasıl çıkartabilirim manyak etti beni.
Hocam onu zorlamayacaktınız yalama olmuş, artık çok zor onu çıkarmak. Extractor gerekiyor onu çıkarmak için, doğru boyutta olanını da bulmak hayli uğraştırıcı.

Hocam onu zorlamayacaktınız yalama olmuş, artık çok zor onu çıkarmak. Extractor gerekiyor onu çıkarmak için, doğru boyutta olanını da bulmak hayli uğraştırıcı.
Hocam vidanın kafasını direk kırsam olur bağlantı kopuyor şarj soketini yerinden çıkartabiliyorum gibi. Bunu yapsam bi sorun olur mu ?

Kauçuk gibi bir malzeme temin etmeye çalışın. Kola iğne yaparken bağlanan sarı kauçuk kordonlar gibi sağlam, kolay delinmeyen bir türden malzeme. Kauçuğu vidanın üstüne serin, tornavida ile bastırıp açmaya çalışın. Amaç sürtünme katsayısını yükseltmek, tornavida ucunun tutunmasını sağlamak. Malzemeye ve şansınıza bağlı, belki açabilirsiniz. Onun dışında ince matkap gibi aletlerle vidanın ortasını delip vida vasfından çıkarabilirsiniz.

Geri
Yukarı