Söküp takma sonrası sistemde performans düşüşü

ferhatdemirtas

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 2 saatte bir kendiliginden kapanmaya başladı. Söktüm baktım, meğer güç kablosunun ucu yanmış. Onu değiştirdim yenisi ile. Bir de kasanın içi tozluydu, onu temizledim. Fanları falan... İşlemci, RAM'leri de cıkar tak yaptım. İşlemci soğutucusunun fanını da temizledim fakat geri takarken 4 yuva var, o yuvaya girmeyince anakartı zorladım biraz. Deliği tornavidayla genisletmeye calıstım.

Her neyse. Yaptım, açtım sonra PC'yi. Bilgisayar kasmaya başladı. Aynı sekilde oyunda da... Mesela 1920 çözünürlükte en yüksek ayarlarda 60 FPS aldıgım, akıcı olan oyun yaptığım şeylerden sonra en düşük ayarlarda 30 FPS almaya. Başladı sebebi nedir? Bir şeyi falan mı yakmış olabilirim sizce?

Bilgisayarım 2 saatte bir kendiliginden kapanmaya başladı. Söktüm baktım, meğer güç kablosunun ucu yanmış. Onu değiştirdim yenisi ile. Bir de kasanın içi tozluydu, onu temizledim. Fanları falan... İşlemci, RAM'leri de cıkar tak yaptım. İşlemci soğutucusunun fanını da temizledim fakat geri takarken 4 yuva var, o yuvaya girmeyince anakartı zorladım biraz. Deliği tornavidayla genisletmeye calıstım.

Her neyse. Yaptım, açtım sonra PC'yi. Bilgisayar kasmaya başladı. Aynı sekilde oyunda da... Mesela 1920 çözünürlükte en yüksek ayarlarda 60 FPS aldıgım, akıcı olan oyun yaptığım şeylerden sonra en düşük ayarlarda 30 FPS almaya. Başladı sebebi nedir? Bir şeyi falan mı yakmış olabilirim sizce?
Hocam RAM'leri bozmuş olabilirsiniz. Tornavidayla zorlanır mı hiç? Çentiklere denk gelecek şekilde takacaktınız.

Yok hocam öyle olmaz sanayide tornacıya verseydiniz. İnsanlar zarar görür diye parçaları koydukları zemine bile dikkat ediyor siz tornavidayla müdahale ediyorsunuz. İyi olmuş ne diyeyim, ders olsun. Tüm parçaları doğru takmanıza rağmen 2 kat FPS farkı oluşmaz ayrıca. RAMleri tak çıkar yaptınız diyelim en fazla biostan frekansları sıfırlanır o da öyle bir farka sebep olmaz.

Hocam işlemci fanı işlemciye temas ediyor mu? Etmiyor ise soğutmaz ve bu da performans kaybına yol açar.

Yeni konular

Geri
Yukarı